Öztürk’ten kınama..

Öztürk’ten kınama..

AK Parti Giresun milletvekili avukat Sabri Öztürk, darbe girişimini eleştirdi.

Öztürk; “Değerli Kardeşlerim, 15 Temmuz akşamı jetler Ankara semalarında alçak uçuş yapmaya başladığında anormal bir durum olduğunu hissetmiş, aldığımız haberler üzerine beyaz gömleğimi giyerek eşim ve çocuklarımla helalleşip önce Genel Merkeze ardından Meclise geçtim.Meclise girişi kapatan ve saldırı olabilir diyen güvenliğe, ‘ölürsek de Mecliste ölelim’ deyip içeri girdim. İktidar muhalefet mecliste genel kurul salonunda bombalar altında tüm dünyaya milli iradenin temsilcileri olarak darbeye karşı durduğumuzu haykırdık. Genel kurulda iken iki kez bomba düştü” dedi.

Öztürk şöyle konuştu:

“Bombalar ve silahlı tacizler artınca hep birlikte sığınağa girdik. Sabaha kadar Meclis 7, 8 defa bombalandı. Helikopterlerle defalarca silahla tarandı. Tüm bunlara karşı hep birlikte milletimizin temsilcileri olarak Meclisi terk etmedik. Oradan tüm seçim bölgemizi, vatandaşlarımızı koordine ederek Fetullahçı darbecilerin yenileceğini, Hükümetin duruma hakim olduğunu ifade ederek insanlarımızı motive ettik. Sabah gün ışıdığında meclisin genel kurul katına çıkan ilk milletvekillerindendim. O sırada harabeler içinde canlı yayın yapan A Haber TV kanalına ilk röportajı verdim. Gerçekten Milletimiz tarihi bir duruş göstererek, tankların üzerine çıkarak darbeye dur dedi. İktidar muhalefet milletvekilleri herkes istiklaline ve istikbaline sahip çıktı. Bombalar ve silahlar altında Meclisi terk etmeyerek tüm dünyaya milletimizin iradesinin gücünü gösterdik. Darbeciler, bugüne kadar hiç bir darbecinin yapmadığını, hatta Polatlıya kadar ülkemizi işgal eden Yunanlıların bile yapmadığını yaparak alçakça bu milletin evini bombaladılar. Onları ne bu millet, ne tarih affetmeyecek. Ölen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Darbeye dur diyen Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza, Hükümetimize, Milletvekillerimize, Teşkilatlarımıza, Ülkesinin yanında duran Kahraman Polislerimize ve Askerlerimize, aziz Milletimize şükranlarımı arz ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?