ÖZTÜRK’TEN UMUT DOLU SÖZLER…

ÖZTÜRK’TEN UMUT DOLU SÖZLER…

Giresun’da bir siyasetçinin ciddi bir şekilde bu sorunun çözümü için çaba göstermesi heyecan yarattı.

AK PARTİ Giresun Milletvekili Av. Sabri ÖZTÜRK,elektrik kesintileriyle ilgili şikayetleri Bakan Berat Albayrak’a aktardığını açıkladı.

Görüşmenin detaylarını anlatan Öztürk”“Bilindiği gibi 2010 yılında elektrik dağıtım hizmetinin özelleştirilmesinde sonra ilgili şirket tarafından yürütülen hizmet kamuoyunda yoğun şekilde tartışılmaktadır.

Süreç içinde elektrik hizmetinin daha iyi sunulması, vatandaşın şikayetlerinin daya iyi değerlendirilmesi amacı ile hem şansım hem milletvekillerimiz hemde teşkilat mensuplarımız, ilgili firma ile enerji bakanlığımız nezdinde çalışmalar yapmıştır.”dedi

Öztürk şöyle konuştu. “En son yaşanan aşırı kar yağışı nedeni ile elektrik kesintilerinin yoğun şekilde yaşanması karşısında hemşehrilerimizden haklı şikayetler gelmiştir. Uzun süreden beri yaşanan bu olumsuzlukların biran önce köklü şekilde çözülmesinin arzuluyoruz. Bunun için enerji ve tabi kaynaklar bakanımız Sn. Berat ALBAYRAK ile bir görüşme yaptık. İlin elektrik altyapısı ve sunulan hizmetteki aksaklıkları paylaştık. Aldığımız bilgiye göre ülkemizin birçok bölgesinde elektrik alt yapısının yenilenmesi hedeflenmekte, özellikle önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde alt yapının %80’inin yenilenmesi hedeflenmektedir. Bunun için gerekli ödenekler aktarılmaktadır.

Giresun halkımız rahat olsun, elektrikle ilgili sorunların kesin çözümü için gerekli altyapı yenilenmesinin ilimiz içinde yapılması için elbirliği ile çalışmaya ve takip etmeye devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?