ÖZTÜRK’ÜN ÇABALARI SONUÇ VERDİ

ÖZTÜRK’ÜN ÇABALARI SONUÇ VERDİ

MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK’TEN GİRESUN’A 41 YENİ DOKTOR KADROSU MÜJDESİ

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Sağlık Bakanlığınca Giresun’a 41 yeni doktor kadrosu tahsis edildiğini bildirdi.

Giresun genelinde her geçen gün sağlık yatırımlarının arttığına ve doktor kadrolarının güçlendiğine dikkat çeken Öztürk,’ Sağlık Bakanlığımıza yaptığımız girişimlerde ilimizin doktor ihtiyaçlarını iletmiştik. Girişimlerimiz neticesinde, 30 Aralık 2020 Çarşamba günü çekilecek olan 96. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) Kurası kapsamında, ilimiz geneline bakanlığımızca 14 adet kadro tahsisi ilan edilmişti. Bu atamalara ilave olarak, 2021 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası kapsamında, 27 adet yeni kadro tahsisi ilan edilmiştir. 26 Ocak 2021 Salı günü atama kuraları çekilecek ve süreç ilerleyecek. Bu kapsamda, ilimiz geneline toplamda 41 doktor kadrosu tahsis edilmiş oldu.

İsteğe bağlı iller arası yer değiştirme kurası kapsamında, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’ne 1 Halk Sağlığı Uzman Hekimi, Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 1 Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzman Hekimi, 1 Gastroenteroloji Uzman Hekimi, 1 Göğüs Cerrahisi Uzman Hekimi, 1 Göz Hastalıkları Uzman Hekimi, 1 İç Hastalıkları Uzman Hekimi, 1 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzman Hekimi, 1 Nükleer Tıp Uzman Hekimi ve 1 Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı, Giresun Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 1 Çocuk Cerrahisi Uzman Hekimi, 1 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman Hekimi, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Hekimi ve 1 Tıbbi Biyokimya Uzman Hekimi, Giresun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 1 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi, Giresun. Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne 1 Göğüs Hatalıkları Uzman Hekimi, Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 1 Aile Hekimi, Görele Op. Dr. Ergun Özdemir Devlet Hastanesi’ne 1 Genel Cerrahi Uzman Hekimi, 1 Nöroloji Uzman Hekimi, 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzman Hekimi ve 1 Radyoloji Uzman Hekimi, Tirebolu İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 1 Aile Hekimi, Tirebolu Devlet Hastanesi’ne 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzman Hekimi, 1 Radyoloji Uzman Hekimi, 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Hekimi ve 1 Üroloji Uzman Hekimi, Bulancak Devlet Hastanesi’ne 1 Kardiyoloji Uzman Hekimi ve 1 Nöroloji Uzman Hekimi ataması için kadro tahsisi yapıldı. Hayırlı olmasını dilerim’ dedi.

Yeni doktor atamalarının pandemi sürecinde sağlık hizmet sunumuna önemli katkılar sağlayacağına dikkat çeken Öztürk; ’Tüm Türkiye’de sağlık ordumuz büyürken, ilimize hizmet verecek yeni doktorlarımızı da eklemeye devam ediyoruz. Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bu süreçte özellikle hekimlerimize çok önemli görevler düşüyor. Bizler tüm sağlık personelimizle beraber, halkımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz. Yeni doktor atamaları sağlık alanında gücümüze güç katacaktır’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?