PARİS’TE GİRESUN RÜZGARI

PARİS’TE GİRESUN RÜZGARI

Rektör Attar,Fransa’da , UNESCO toplantısında tarihi bir konuşma yaparak Giresun Üniversitesi’nin dünyaya tanıtımı için önemli bir adım attı..

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygun Attar, UNESCO Türkiye daimi temsilcisi Hüseyin Avni BOTSALI ile görüştü. Görüşmeye Daimi Temsilcilik birinci katibi Murat SOĞANGÖZ ve Danışman Emriye Bağdağül ORMANCı da iştirak ettiler.

Botsalı,, genç bir üniversite olmasına rağmen, UNESCO da kürsü açma başarısından dolayı üniversiteyi ve Attar’ı kutladı. Kürsü marifeti ile yürütülecek çalışmalarda daimi temsilcilik olarak her türlü desteği vereceklerini ifade eden Botsalı ile kürsü çalışmaları hakkında geniş fikir telakisinde bulunan Attar, göstermiş olduğu samimiyet ve nezaket nedeni ile teşekkür ederek, işbirliği için şükranlarını ifade etti.

Görüşmenin ardından Attar ve  Büyükelçi BOTSALI, birlikte Azerbaycan’ın UNESCO’ daki daimi temsilcisi Büyükelçi Anar Kerimov’ u ziyaret ettiler. Mini Türk Dünyası buluşmasını anımsatan görüşme samimi bir ortamda geçti. Görüşmede, ortak projeler yapılması ve ortak işbirliği gerçekleştirilmesi yönünde fikir alış verişi yapıldı.

ATTAR DÖNÜYOR

Paris temaslarını sona erdiren  Rektör Attar yarın yurda dönerek, 12 Şubat tarihinde Üniversitenin  de üyesi olduğu Milli Savunma Bakanlığı konsorsiyum toplantısına katıldıktan sonra hafta sonu da Giresun’ a dönecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?