PERSON NON GRATA !!!

PERSON NON GRATA !!!

Yani ‘TOPLUM İÇİNE ÇIKAMAYACAK KADAR İTİBARSIZLAŞTIRILAN KİŞİ, TOPLUM İÇİNDE İSTENMEYEN İNSAN’!

Toplumda insanların birbirlerine zarar verme şekillerinden biri olan bu davranış; tehdit boyutundan başlayarak, bir çok şekli olduğu, illede fiziki olmasına gerek kalmadan da tehdit edilebileceği, örneğin bir insanı itibarsılaştıraraktan toplum içinde maddi, manevi ve sosyal anlamda genel toplumda istenmeyen kişi haline getirerek adeta ölümden farksız bir duyguya itilmesidir.

Bunu kimler ve neden yaparlar? sorusunun cevabı da genellikle, rant kavgaları, tahsil edilmek istenen paralar, çıkar peşindeki insanların gizliden gizliye yaptıkları tehditlerle elde ettikleri ya da elde etmeyi arzuladıkları hesap kitap işleri ve bunun sonucunda da kurmayı düşündükleri ya da içinde bulundukları yüksek konforlu hayat yani rahat yaşamanın kaynağı olan elbette ki PARA meseleleridir.

Büyük şirketlerin işlerinin ön plandan bakıldığındaki güzelliklerinin arkasında, bu tür davranışlara rastlanmaktadır.

Gözlerine kestirdikleri kişiyi ya da kişileri halkın nezdinde hırsız ilan ederek içinde bulundukları davada haklılıklarını ilan etmek ve geliştirdikleri intikam duyguları ile de daha da hırslanarak insanları

‘PERSON NON GRATA’ yani Toplum içine çıkamayacak kadar itibarsızlaştırmak ve toplum içinde istenmeyen insan ilan etmektir.

Şimdi, toplumdaki yaşam şekillerine bir de bu cepheden bakacak olursak, her dönemde , her asırda , her yerde her şekilde insanın insana verdiği zulümlerden biri de bu şekildedir.

Bu konu sadece büyük şirketlerde değil, en küçük bir mahallede de benzer uygulama yöntemleri ile ya da dedikodu ile de yaygındır.

Allah iyi insanların sayısını artırsın..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?