PKK TERÖRÜ VE MANTIĞI                          

PKK TERÖRÜ VE MANTIĞI                          

SEDAT KARAKAYA

 GAZETECİ TV SPİKERİ

21 günde 3 şehit verdik.Emin olun ne diyeceğiz,ne konuşacağız bilemiyorum ama gündemimizde terör, terör, terör var… Kelimeler kifayetsiz..3 hafta önce Eynesil’li kardeşimiz Bekir Kelleci’den sonra daha gözyaşlarımız kurumadan yeni bir acıyla göz pınarlarımızdan yeniden yaşlar süzüldü. Biraz çocukça olacak belki ama internet dünyasında google’da geziniyorum.Güya kendimce çözümler arıyorum kimler ne demiş,ne yapılabilir diye..

Uzmanlar yada hani derler ya kodamanlar  bu terör konusunda neler söylemiş ne düşünüyorlar,nereye kadar terör diye..Bakıyorum bakıyorum bakıyorum.Sadece herkeste laf ve konu hakkında kurtarıcı  ne bir hamle ne de çözüm noktasında bir olay.Yok abi kesinlikle yok!Etkili ve yetkili olabilecekler de yok ki başkalarında olsun!Ama bence asıl sorun; bu terör örgütü bir milletten köken alıyor. Yani üç beş çapulcu toplanıp bir şeylere isyan edelim diye dağa çıkmamış diye düşünüyorum. Dağdakini öldürürsün yerine on tane daha doğar. Hapse kapatır akıl almaz işkenceler edersin öfke katlanarak sana geri döner. Ardı ardına harekatlar,operasyonlar düzenlersin terörün belini kırdık dersin birkaç sene sonra yeniden hortlar. Ve her defasında gencecik çocuklarını toprağa gömersin, aileleriyle birlikte. PKK’ nın mantığı belli: “Şehit olmazsa bizi ciddiye alan olmaz.Yalan da değil hani. Şehit haberi gelmeden oturulup tartışılan konular değil bunlar.

*     *   *

Hafta içi her sabah yaptığım tv programında, Yağlıdere’li şehidimiz Süleyman Kul‘un şehadet haberi geldiği gün bir kardeşimizin dediği gibi,en kızdığım noktalardan biri de;millete bombalıyoruz deyip boş arazilerin bombalanması.Operasyon yapılan boş araziler.O kardeşimizde ben de soruyorum;Nereye operasyon yapıyorsunuz boş araziye mi boş barınaklara mı?Artık Milleti kandırmaktan bıkmadınız mı?Ecdadımız gibi mücadele edin korkmayın artık!Sen Türk Devleti’sin.Senin tek korkacağın seni yaradan olsun.Çıkarlarınız için gencecik evlatları şehit vermeyelim..Evet değerli okurlar belki konuşulacak çok şey var ama çok konuşacak enerjimiz kalmadı.Ama ne yapmamız lazım;terör destekçisi işbirlikçi ülkelerin,PKK maşalarının ve o maşaya çanak tutan kahpelerin yüzünü güldürmemek için,onlara bayram yaşatmamak için dik durmak zorunda olduğumuzun idrakinde olmalıyız.Lakin ben  öyle öyle düşünüyorum.

Şimdi burada yazıma son verirken Espiye’den Yasemin Portakal kardeşimin bana yayında okumam için,sabah canlı yayınıma gönderdiği 3 askerimize özel yazılmış dörtlüğü ile veda ediyorum. Rabbim tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin,yürekleri dağlanan ailelerine de yüksek sabır versin….

 

           Ardında;bir şehri durmadan sağır eden sirenler

            Gülmeyi unutan babalar anneler

            Kendilerine doyamayan sevenler bıraktılar.

            Bir de vatan bıraktılar bizlere!

            Uğruna can verilecek,

            Nisan yağmurları ile ıslanırken

            Ekinler dikilecek,yaylaları işlenecek

            Yeni Bekir’ler,Burak’lar,

            Süleyman’lar yetiştirilecek bir vatan!….

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?