PROJELER HEYECAN UYANDIRDI!

PROJELER HEYECAN UYANDIRDI!

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, seçim sürecinde vaat ettiği büyük projeler için atılan adımları anlattı.
Sabahın erken saatlerinde Balık Satış Pazarında balıkçı esnafı ile ardından da şehir içi öğrenci taşımacılığı yapan servisçilerle bir araya gelen Başkan Şenlikoğlu, 500 Milyon TL değerinde iki büyük proje için önemli mesafe kat ettiklerini ve yakın süre içerisinde çalışmaların başlayacağını söyledi.
“ŞEHİR İÇİ GİRİŞ” İLE “PARK 42 VE 47” PROJELERİ HEYECAN YARATTI
Sık Sık şehir girişinin ve trafiğinin rahatlaması adına düzenlemeler yapılacağını dile getiren Başkan Şenlikoğlu, şehir içi servisçilerine ve balıkçılara hem müjde verdi, hem de sorunlarını dinledi.
Keşap Durağı ile Bulancak durağı arasına yapılması planlanan “BAT-ÇIK” ve Aksu mevkii çöp alanında yapılması düşünülen “PARK 42 ve PARK 47 Projesi” için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söyleyen Başkan Şenlikoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ankara’ya gittiğimizde Cumhur-başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirip, şehrimizin sorunlarını kendilerine anlattık. (Devamı 2’de)
Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız projelerin Giresun’a kazandırılması konusunda tam destek veriyorlar. Öncelik olarak yapmayı düşündüğümüz iki proje var. Bunlardan biri trafik sorununu düzene sokacak ve şehrimizin girişine güzellik katacak Bat-Çık projemiz. İkincisi ise Aksu mevkiinde çöp alanında yapmayı düşündüğümüz “Park 42 ve 47” projemiz. Bu iki projenin yaklaşık maliyeti 500 Milyon TL’yi buluyor. Finansmanını bakanlığımızın üstleneceği bu projeler için en kısa sürede start vereceğiz.”
Şehir içi trafiğinin rahatlaması adına Bat-Çık Projesinin dolmuş ve servis esnafı için de çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şenlikoğlu, Giresun artık yatırımlarla konuşulacak dedi.
ÇÖP SAHASINDA TAHKİMAT BAŞLATILACAK
Başkan Şenlikoğlu, Aksu Mevkiinde bulunan çöp sahasının Giresun’un yaşam alanlarından biri olacağına dikkat çekerek; “Proje adına önemli görüşmeler yapıyoruz. Öncelikle alanda zemin çalışmaları adına tahkimat yapılacak. Aksu Mahallemizdeki çöp sorununu tarihe gömüp, vatandaşlarımız için yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Tabi oldukça maliyetli projelerden bahsediyoruz. Ancak Giresun’un gelişmesi ilerlemesi adına gereken neyse yapacağız” şeklinde konuştu.
SEÇİMDEN ÖNCE NE SÖYLEDİYSEK O
Başkan Şenlikoğlu, şehir merkezinde çalışan servisçilerle yaptığı konuşmada; “Seçimden önce ne vaat ettiysek hepsinin arkasındayız. Ne söz verdiysek hepsini bir bir gerçekleştireceğiz. Projelerimiz yavaş yavaş ortaya çıkınca insanlar bizim ne söylediğimizi daha net anlayacaklar. Giresun’un kaderini değiştirmekte kararlıyız.”
ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
Vatandaşlarımızın fikirlerini kendimize kılavuz seçtik ve şehrimizi vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz diyen Başkan Şenlikoğlu, servisçilerin talep ve isteklerini tek tek dinleyip not aldı. Servisçilerin taleplerine olumlu cevap veren Başkan Şenlikoğlu; “Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hareket edilerek bazı düzenlemeler gerçekleştiriyoruz.
Korsan servisçiliği önleme adına önemli çalışmalar yapılacak. Şuanda şehir merkezinde yaklaşık 135 adet öğrenci servisimiz var. Araçlarımızın denetimleri bizler için oldukça önemli. Servislerde yangın tüpü, kamera gibi çocuklarımızın güvenliğini arttıracak unsurları bulundurmanız gerekiyor. Eksiklikleri bulunan araçlarımızın eksikliklerini gidermesi için uyarılarda bulunuyoruz. Güzergah belgelerini alabilmeleri için eksikliklerini tamamıyla giderdiğinde onay veriyoruz. Bu da bizim çocuklarımızın güvenliği için oldukça önemli. Her zaman söylediğimiz gibi hukuka ve kanuna uygun her talepte vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.
Projelerin anlatıldığı toplantıda Başkan Şenlikoğlu’na Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden ve Abdurrahman Demirel eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar