Ramazan Bayramı Yarın Başlıyor

Ramazan Bayramı Yarın Başlıyor

Resmi Bayramlaşma Öğretmenevi’nde yapılacak.Törene Canikli ve Karahan’da katılacak

Ramazan Bayramı yarın başlıyor.Bayram boyunca resmi kurumlarda tatil ilan edilirken,Vali Karahan halkın bayramını kutladı.

Karahan, “Manevi iklimin ve toplumsal dayanışmanın eşsiz fırsatlarını sunan mübarek Ramazan ayını ilimizde huzur ve sükûnet içerisinde geride bırakarak, bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar; milli ve manevi duyguların, inançların, örf ve adetlerin yaşatılıp, sergilendiği, insanları birbirlerine yakınlaştıran, ortak duygu ve düşüncede buluşturan, birkaç günlüğüne de olsa günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut veren, birlik ve beraberliği pekiştiren, dargınlıklara son veren, sevgi ve saygının perçinlendiği özel günlerdir.

Ülkemizin ve bulunduğumuz coğrafyanın içerisinde bulunduğu bu hassas dönemde, böyle özel günleri dayanışma ruhumuzu pekiştirecek bir fırsat olarak görmeli, dirliğimize, birliğimize, vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza sahip çıkmanın temellerini sağlamlaştıracak adımlar olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramının; Ülkemiz ve bölgemiz başta olmak üzere, dünyanın değişik bölgelerindeki gözyaşı, kan ve şiddetin durmasına, milletimizin birlik ve beraberliğinin daha da pekişmesine,  insanlığın huzur, barış ve kardeşliğine vesile olmasını diliyor, tüm Giresunluların bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”dedi

Giresun’da Resmi Bayramlaşma töreni yarın Öğretmenevinde yapılacak

25 Haziran Pazar günü başlayacak olan Ramazan Bayramında ilimizdeki kamu görevlileri ile vatandaşlar arasındaki toplu bayramlaşma töreni Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve  Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla Öğretmenevinde yapılacak.

Bayramın ilk günü olan 25 Haziran Pazar günü saat 12:00’de Öğretmenevinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Vali Hasan Karahan’ın ve il protokolünün katılımı ile yapılacak olan bayramlaşmaya tüm vatandaşlar davet edildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?