REKTÖR ATTAR’A  BUNU YAPANLAR NEYİN PEŞİNDE..

REKTÖR ATTAR’A  BUNU YAPANLAR NEYİN PEŞİNDE..

 

Kim bu güzel ilimize bir çivi çakarsa mevlam razı olsun demiş teşekkür etmişizdir ..Kim de  gelen hizmetleri götürmüşse ve hiç bir şey yapmamışsa onu da çok şiddetli şekilde eleştirmişimdir..

Şimdi Giresun’umuz cumhuriyet tarihinin belki de rakam olarak en büyük yatırımını yapıyor .. 4 Nisan’da üniversitemiz 48 bin metrekare devasa bir sağlık kompleksine kavuşacak.. ihalesi yapılacak.. Bu proje 100 milyonun üzerinde bir yatırımdır..

Artık benim ilimin güzel insanları ,daha başka illere gitmeyecek muayene için her şeyleri  üniversitesinde yapılacak..  5 yıldızlı otel gibi konforlu bir şekilde  hastalarımıza hizmet verilecek … Biz il olarak artık sağlık  giderleri  veren il değil, sağlık sektöründen de girdi sağlayan bir il olacağız.. Artık hastane bölgemiz  ,üniversitesiyle ve diğer hastaneleriyle  müthiş bir   sağlık hizmeti verecek hale gelecek…

Şimdi  başta hükümetimize ve  bu tesisin Giresun’a kazandırılması için gecesini gündüzüne katan rektör annemize  çok teşekkür ediyor, minnetlerimizi sunuyoruz..

İyi ki varlar ..

Bu güzelim yatırımları görenler ,yalan yanlış çamur attıklarına iftira ettiklerine pişman olacaklar mı ?

Biraz olsun  utanma duyguları varsa utanacaklar mı acaba?..

Böyle bir yatırım  tek celsede , belki ilimize   gelen cumhuriyet tarihinde ilktir ..   Böyle bir rektörümüz  olduğu için ne kadar övünsek azdır .. Ayrıca  bu  kaynağı ilimize aktaran hükümetimize de teşekkür ediyoruz bizde..   Bu il için her şeye  kim yaparsa yapsın  teşekkür etmeyi borç biliriz ..

PROJEDE NELER VAR?

Konuyla ilgili Üniversite’den şu bilgiler verilmiştir

“Giresun’un en büyük kurumu olan ve her geçen gün gerek fiziki gerekse yeni açılan fakülte ve diğer bölümleri ile akademik gelişimini sürdüren Giresun Üniversitesi, ihalesi ilan edilen 48 bin metrekarelik Sağlık Kampüsü Projesiyle daha da büyüyecek.

Üniversitemiz ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında düzenlenen protokolün 1. Etabı kapsamında Üniversitemiz nam ve hesabına yaptırılacak olan; Tıp Fakültesi Morfoloji Binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu inşaatları ile Altyapı ve çevre Düzenlemesi işinin ihale tarihi 4 NİSAN 2016 olarak TOKİ Başkanlığının Resmi Sitesinde yayınlanarak ilan edildi.

TEMEL NİSAN AYINDA ATILACAK

48 bin metre kare olarak planlanan Sağlık Kampüsü projemizin ihale sürecinin tamamlanmasıyla Nisan ayı içerisinde temel atma işlemlerinin başlaması beklenilmektedir.

2014 yılında tamamlanan ve içinde; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Araştırma Merkezleri ve Enstitüler ile İdari Birimlerin yer aldığı 55 bin metrekarelik inşaatlarla Fiziki yapılanmada önemli bir aşama kaydeden Üniversitemiz 48 bin metrekarelik Sağlık Kampüsü İnşaatının da tamamlanmasıyla toplamda 103 bin metrekare yeni fiziki mekana kavuşmuş olacak.

BÖLGE SAĞLIK SEMTİNE DÖNÜŞÜYOR

Sağlık Kampüsümüzün hayata geçmesiyle Giresun’da, özgün mimarisi ve modern görünüşüyle en son teknolojilerle donatılmış, her türlü sağlık hizmetlerinin sunulacağı ve donanımlı tıp mensupları ile sağlık elemanlarının yetişeceği modern bir sağlık eğitim merkezine kavuşmuş olacak. Aynı zamanda bölge de bulunan; Devlet Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi ve inşaatları devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Diş Hastanesiyle birlikte büyük bir sağlık semti ortaya çıkmış olacak.

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birimlerinin içinde barındıracak Sağlık Kampüsümüzde nitelikli tıp mensupları ve sağlık elemanları en iyi koşullarda eğitim-öğretimlerini görürken, her türlü sağlık araştırma ve uygulama faaliyetleri ile üst düzey bilimsel ve akademik çalışmalar yürütülecek, başta Giresun halkı olmak üzere, bölge insanımıza da Tıp Fakültesi imkanlarında en üst düzey sağlık hizmetleri verilecektir. Bu zamana kadar neredeyse her türlü sağlık sorunlarına komşu ve uzak illerde derman arayan halkımız artık Giresun’da bu imkanlara kavuşmuş olacaklar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sayın Mehmet Uzun,
    Yazınızı hayretlerle okudum. Yanlı ve bilgisizce ve belli amaçlara hizmet amacıyla yapılmış bir haber olduğu aşikardır. Hatta merak ediyorum bu haberi yazarken halkı bilgilendirmek gibi bir amacınız olmadığına göre bu yazıyı kaleme almadaki amacınız nedir ve neyin karşılığında bu yazıyı yazdınız. Nitekim önce hastanenin 5 yıldızlı otel gibi hizmet vereceğinden bahsetmişsin fakat sonrasında da yapılacak binalar olarak “1. Etabı kapsamında Üniversitemiz nam ve hesabına yaptırılacak olan; Tıp Fakültesi Morfoloji Binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu inşaatları” olarak vermişsiniz. Ben burada hastalara hizmet verecek bir hastane binası yapılacak diye bir ibare okumadım. Ne hakla insanları kandırdığınızı merakla soruyor, özgür ve tarafsız olması gereken basın ve basın mensuplarının nasıl olur da böylesine yandaş,yalan ve taraflı haber yaptığını soruyorum. Eğer bu yazıyı sehven yazdıysanız bu durumu tekzip ile düzeltmenizi ve Giresun Halkından derhal özür dilemenizi bekliyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?