Rektör Coşkun: “30 personel gri listede”

Rektör Coşkun: “30 personel gri listede”

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun;  “Üniversitemizde bugüne kadar 17’si akademik 3’ü idari personel olmak üzere 23 kişi FETÖ’den ihraç edildi, 30’a akademik personel de gri listede” dedi.

2017-2018 Akademik yıl değerlendirme toplantısı düzenleyen Giresun Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Cevdet Coşkun, üniversitedeki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Üniversitedeki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik açıklama yapan Rektör Coşkun, bugüne kadar 23 akademik personelin FETÖ’den ihraç edildiğini, 30’a yakın akademik kadronun da inceleme aşamasında bulunan gri listede yer aldığını söyledi. Rektör Prof. Coşkun “15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından harekete geçerek içimizdeki hainleri tespit edip yargıya teslim etmek adına bir komisyon kurduk. Bu komisyon kendilerine ulaşan resmi, belge, bilgi gibi unsurları birleştirerek ilgili çalışmaları yaptı. Yapılan bu çalışmalar sonucunda 17’si akademik kadro, 3’ü idari olmak üzere 23 personelin ihracını gerçekleştirdi. Bu kişilerden 10’unun ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilmiştir. Bu kişilerin 17 tanesi benden önceki Rektör döneminde göreve alınmış, biri de kadrosu çıktığı için ben göreve geldikten hemen sonra göreve başlamıştır. Diğerleri de daha önceki dönemlerde göreve başlayanlardır” dedi.

“Üniversitemizde FETÖ’den 30 kişi gri listede”

Giresun Üniversitesi’nde 20-30 kişinin de gri listede bulunduğunu da kaydeden rektör Coşkun “Bunun dışında dosyası açık kalan, FETÖ ile irtibatı olduğu kuşkusu bulunan 30 kişi gri listede bekliyor. Bu bekleyen gri liste üzerinden bazı kişiler bizi lekelemeye, yıpratmaya çalışmaktadır. Ancak benim şahsımın abdestimden şüphemiz bulunmamaktadır. Bugün bütün üniversitelerde töhmet altında rektör ve idareciler bulunmaktadır. FETÖ ile mücadeleyi bir fırsat bilerek, fırsata çevirerek nerede dindar, vatanına, milletine bağlı kişiler varsa bunlar üzerinde bir takım oyunlar oynanarak, yıpratılarak kamudan edilmek istenilmektedir. Biz de bu durumu mağduriyete çevirmemek adına FETÖ ile mücadeleden taviz vermeden titizlikle inceleyerek karar vermekteyiz. FETÖ ile mücadele komisyonumuz tarafından gri listede tutulanlar savcılıktan gelecek reflekse göre hareket etmektedir. Daha önce FETÖ şüphesiyle ihraç ettiğimiz bir kişi gözaltına alındıktan sonra savcılık tarafından serbest bırakılınca görevine iade ettik. Ancak aynı kişi tekrar savcılık talimatıyla tutuklandı Ardından aynı kişi tekrar serbest bırakıldı. Bu durumları göz önünde bulundurarak vereceğimiz kararlarda mağduriyet oluşturmamak adına hassasiyetle soruşturmaları yürütüp karar vermekteyiz” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?