REKTÖR COŞKUN’DAN ; TİRALİ, DAYIMOĞLU, UNAT VE MAMAŞOĞLU’NA ANLAMLI VEFA

REKTÖR COŞKUN’DAN ; TİRALİ, DAYIMOĞLU, UNAT VE MAMAŞOĞLU’NA ANLAMLI VEFA

Haber:Ufuk Kekül
Giresun Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren KARASAM (Karadeniz Stratejik Araştırma Merkezi), Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor etkinliği kapsamında bir program düzenleyerek, alanlarında başarılı olmuş isimlere takdir plaketi sundu.Eski Rektörlük binası salonunda bu yıl 4. düzenlenen program, KARASAM Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı’nın sunumu ve Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un konuşmasıyla başladı.
Konuşmaların ardından KARASAM çalışanı Ümran Haliloğlu Turgut’un hazırladığı, bu yılın belirlenen değerlerinden; Yazar Naim Tirali, Şair Bahtiyar Dayımoğlu ile Giresun Dergisi’nin imtiyaz sahibi gazeteci Remzi Mamaşoğlu ve Sanatçı Bestekar Cihan Unat’ın biyografilerinden oluşan ve ilgiyle izlenen görsel sunum gerçekleştirildi.
Daha sonra Rektör Coşkun,merhum Naim Tirali için hazırlanan plaketi oğlu Hasan Tirali’ye sundu. Merhum Bahtiyar Dayımoğlu’nun plaketi Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu tarafından oğlu Ertuğrul Öztürk’e, Remzi Mamaşoğlu’nun plaketi ise önceki dönem milletvekili Bülent Bektaşoğlu tarafından verildi. Cihan Unat da plaketini GRÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Canan Çelik’ten aldı.
KARASAM’A KATKI VE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ
Bu yıl bir ilk gerçekleşti ve KARASAM’ın çalışmalarına katkı sunan Gazeteci Ufuk Kekül, İHA Giresun İl Temsilcisi Gazeteci Ahmet Bilge, Gazeteci Mehmet Yaşar, köşe yazarı Gürsel Ekmekçi, köşe yazarı eğitimci Şaban Karakaya ve yazar Murat Akyol’a da üniversite tarafından teşekkür belgesi verildi.
Etkinliğe, 25.26 Dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, GRÜ Rektörü Prof.Dr. Cevdet Coşkun, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Çelik, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu, Giresun Belediyesi Başkan Vekili Hasan Yılmaz, Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, gazeteciler, bazı kültür sanat kurumu temsilcileri Tirali, Öztürk, Mamaşoğlu, Unat’ın aileleri ve yakınları, üniversitenin akademik ve idari personeliyle, kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar