Rektör Coşkun’dan Yerli Mucide Tam Destek

Rektör Coşkun’dan Yerli Mucide Tam Destek

Göreve geldikten sonra Giresun ile Üniversiteyi kaynaştıran Rektör Coşkun,ildeki yerli girişimcilere her türlü akademik ve teknik desteği vermek için düğmeye bastı.10 yıl önce kurulan ve şehir ile bağlarını koparan GRÜ’de Coşkun ile başlayan yeni dönem gelecek adına umutları artırıyor.Partilerin  ve STÖ’lerin Rektör Coşkun’un yapıcı hamlelerine,proje üreterek destek vermeleri halinde GRÜ kısa süre içinde dünya çapında söz sahibi olacak bir gelişme gösterebilir

Göreve geldiği günden bu yana Üniversitenin şehirle bütünleşmesi için ciddi adımlar atan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet COŞKUN, bu düşünceyle hareketle Giresun-Merkezde faaliyet gösteren KSS Uluslararası Denetim Gözetim ve Teknik Hizmetleri firmasını ziyaret etti.

Espiye MYO Müdürü Doç. Dr. Saim TOPÇU’nun da hazır bulunduğu ziyarette su, ısı, ses ve yangın yalıtımı alanında faaliyet gösteren firmanın Giresun Organize Sanayi Böylesindeki tesislerini gezen Rektör Coşkun burada firma sahibi Bekir ALİM’den bilgi aldı.

Rektör Coşkun’un  ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ALİM, sanayi alanındaki gelişmelerde üniversitelerin katkısının yadsınamayacağını, bu sebeple Coşkun’un  ziyaretinin çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Yapı, yalıtım veya üniversitenin önereceği sektörle alakalı diğer alanlarda yapılacak çalışmalarda işbirliği yapmak istediklerini belirten Bekir SALİM, Ar-Ge çalışmalarına üniversitenin bilimsel destek vermesi ve geliştirilecek yeni ürünler için uygulama alanlarının tahsis edilmesi gibi konuların kendileri için çok önemli olduğunu ve bu konuda bir mutabakata varmayı arzu ettiklerini ifade etti.

Firmanın ses, ısı, su ve yangın yalıtımı gibi alanlarda devrim yapan çalışmalara imza attığını söyleyen Rektör Coşkun ise bu çalışmalardan dolayı başta firma sahibi Sayın ALİM olmak üzere tüm çalışanları tebrik etti. Üniversite olarak kentle bütünleşmeye önem verdiklerini bu doğrultuda kurulan GÜKİP’in ana amacının bu olduğunu belirten Coşkun, bu tür teklifleri GÜKİP’te değerlendireceklerini ifade etti..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?