REKTÖR KİM OLACAK?

REKTÖR KİM OLACAK?

Şengün, Giresun’da menfaat grupları olduğunu öne sürdü.

Giresun Üniversitesi Rektörlük seçimleri için geriye sayım sürerken,AK Parti Giresun  milletvekili aday adayı Halil İbrahim Şengün,Rektör Aygün Attar’a karşı yürütülen kampanyayı eleştirdi.

Konuyla ilgili gazetemize yazılı bir açıklama gönderen Şengün,tartışmaların özünde Üniversitenin bilimsel açıdan geliştirilmesinin bulunmadığını ve olayın çıkar ve menfaat odaklı yürüdüğünü öne sürdü.

Şengün açıklamasında şu noktalara dikkat çekti.

“ 1-Giresun’u sürekli karıştıran, siyasi olarak hep boğulmadan su yüzünde kalan örgütlü yapı var. Bazen partisini satıp mesela CHP ve MHP adaylarına oy verip partiyi hezimete uğratmakta sakınca görmüyorlar. 01 Kasım 2015 seçimlerinin sonucunda partilerine oy verdikleri anlaşılıyor. Ayni zamanda ekip içinde başka partiden gelen, eski partisine oy vermekte sakınca görmeyen bir yapı oluşmuş. Giresun Belediye seçiminde ve 07 Haziran 2015 seçiminde oyları diğer partilere verdiler. Bu çemberin içine başkaları sokulmuyor. Bu örgütlü yapı Giresun’da seçim dahil yönetimleri kontrol ediyor.

2-Siyaseti, İhaleleri, Kredileri, beğenmedikleri kullanmaları mümkün olmayan adaylar ortaya çıktığında adaylara iftira atıp ve edepsizce suçlama ile adayları engellemeyi bu ekip yapıyor. Zira siyasette bir yere gelmek yada Giresun’da yönetici olmak için ekibin başından icazet alacaksınız. Ekibin menfaatine uygun değil iseniz ekibin içine sızma girişimleri boşunadır.

3-Ben bir kaç kez denedim. Başarılı olmak mümkün değil bu yüzden Giresun siyasetinden kaydımı Noter yoluyla yazı gönderip silinmesini istedim. Kaydımın silinip silinmediğini de henüz bilemiyorum.

4-Şimdi Üniversite Rektörüne kafayı takmışlar. Menfaat ilişkileri Üniversitede bozuk. Kendilerinin haksız istekleri kabul görmediği için bir yandan ekip siyaseti ile bir yandan her zaman yaptıkları gibi beş paraya kendini teslim eden gerçek dışı haber uydurup çamur atıp yıpratacağını zanneden oyuncak gazeteciler ile yıpratma süreci başlatılmıştır. Şimdi sormak lazım neden Giresun’lu bir Rektör adayı çıkarmak istemiyorsunuz. Uzak mesafeli illerden aday çıkarıyorsunuz. Çünkü menfaat ilişkiniz ve ekip çalışmanız için pazarlıklarınız tamam. Sizi gidi sizi.

5-Giresun’lu biri sanki Üniversitede kalmamış, halbuki var Giresun’lu aday olunca kabul etmiyorsunuz. Mevcut menfaat kapılarınız yetmemiş gibi yeni menfaat kapıları açmak için çalışmalar yürütüyorsunuz. Şimdiden aday olan kişiniz sizlere ne vaatlerde bulundu bir açıklayın bakalım. Giresun’da bu ekip dağıtılmadığı ve siyasette milletimiz kendine sahip çıkmadığı müddetçe Giresun’un düzelmesi, gelişmesi, milletimizin kalkınması mümkün değildir.

6-Bu yüzden menfaat gruplarına ve ekibine geçit vermemek için Giresun’lu bir aday Rektör olarak çıkarılmayıp engellendiğinden, mevcut Rektör yeterince Giresun Üniversitesinde başarılı olup tüm İlçeleri Fakülte ile donattığı için Azerbaycan-Türkiye Kardeşliği adına kendileri ile yakında görüşmedim ama Prof. Dr. Aygün ATTAR tekrar Rektör olsun diyorum.

7-Cumhurbaşkanımız Rektörlük seçiminde tek yetkilidir. YÖK Başkanlığı’ndan isimleri ister. YÖK Başkanına şu ismi seç bana gönder diye emir verirler. Talimat verip istediği isim Rektör olur. Sizin çalışmanız fasa fiso.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?