REKTÖR,4 AYDA TEK İCRAAT YAPMADI

REKTÖR,4 AYDA TEK İCRAAT YAPMADI

Sevgili Giresunlu canlarım.  Sizlerle yine bir köşe yazımızda buluştuk.

Şükür olsun.

Ülkemizin içinden geçtiği şu zor günlerde sizleri böyle şeylerle meşgul etmek istemezdim ama  bu konu da Giresunlumuzun   kanayan bir yarasıdır

Bu güzel ilimizde diğer komşu illerimiz gibi her şeyin en iyisine layık olmasına rağmen  binlerce hastamız  hastanelerimizin yetersiz olması nedeniyle diğer illere Ankara İstanbul gibi büyük şehirlere  hastalarını göndermektedirler. Bu vesile ile binlerce insanımız hem ekonomik yönden hem de manen çok büyük kayıplar yaşamakta sanki dışarıya hasta turizmi yapmaktayız .

Bin bir zorlukla kurduğumuz tıp fakültemiz günden güne daha çok gelişmesi gerekirken kapanmaya doğru gitmeye yüz tutmaya başlamıştır.   Dedik ki yeni seçilen rektörümüz bu fakültemizi daha iyi yerlere getirir. Çünkü arkasında  Türkiyemizin 3 .adamı başbakan yardımcımız var. Artı siyasi iktidar desteği sonsuz ne isterse alabilecek pozisyonda para var. her şey var para olunca istenirse dünyanın en iyi hocaları gelir en iyi yeni teknoloji cihazlar gelir,  biz dışarıya hastalarımızı götürmek bir yana, dışarıdan bize hasta gelir.

Ama nerde?

Sayın rektörümüz günlük ziyaretçi ağırlamaktan çalışmaya zaman bulamamaktadır.  Ayrıca bakanımızdan sanki çok lazımmış gibi kendisine makam aracı istemektedir.

Sevgili hocam..  Araç önemli değil.  Zaten aracınız var. Halkın içine girin. Tıp faküllerimizi geliştirin. Binaysa bina yapın, hocaysa hoca, cihazsa cihaz  isteyin. Bizler de STK’ lar olarak size destek olalım. Çünkü her türlü destek yanınızda. Bir de her ilçeye bir yüksek okul veya Fakülte yapın.

Aradan geçen şu 4 ay içinde hiçbir icraatınızı göremedik.   Tabi hemen olmaz ama hocam biraz gayret edin.  Ne parti teşkilatlarımız ne de bakanımız size hizmet yapmak istediniz de niye mi yaptınız diyeceklerdir. Artık üniversitede kendi ekibinizi kurdunuz. Daha en aşağıdaki insanlarla uğraşmayı bırakıp üniversitemizin babalık pozisyonununa geçmeniz lazım. Nihayet sizlerde bir gün bu koltukları bırakıp gideceksiniz. Hayırla yad edilmeye bakın

Bizler bir an önce şu tıp fakültesini  işler hale getirip acil servislerine gece gündüz hasta kabul eder hale getirmenizi bekliyoruz.

Siz bu Üniversitenin hem abisi, hem hocası hem de babası sayılırsınız. Manen herkese bu görevler nasip olmaz. Her kesimden  böyle her hoca da destek göremez. Yine birçok Diş Hekimliği Fakültesi, inşaat, mimarlık bilgisayar mühendisliği gibi fakültelerin bir an önce kurulup üniversitemizi kuzeyin yükselen yıldızı haline getirmenizi bekliyoruz. Bu konuda biz STK’lara da bir görev düşerse seve seve  yapmaya hazırız. Bu il hepimizin çünkü.

Son söz olarak hocam hizmet yapamamanız için önünüzde hiçbir engel yok.   Üniversitemizi büyütüp geliştirirseniz bizler de size dua ederiz. Yok, küçültürüm derseniz bizler de eleştirilerimizin basın olarak gerektiği şekilde yaparız. Gerekirse bu şikâyetlerimizi raporlar halinde hem bakanımıza hem başbakanımıza hem de cumhurbaşkanımıza sunarız

Sevgili can Giresunlular…

Yine bir yazımızın sonuna geldik. Başka bir yazımızda buluşmak üzere şimdilik hoşça kalın…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?