Revizyon İmar Planı Mahkemelik…

Revizyon İmar Planı Mahkemelik…

Giresun Çevre Derneği, Revizyon İmar Planının şehrin geleceği için risk teşkil ettiğini öne sürdü.

Giresun Çevre Derneği, Giresun Belediyesi’ni mahkemeye verdi.Yapılan açıklamada şu noktalara dikkat çekildi.

“GİRESUN REVİZYON İMAR PLANI İPTALİ İÇİN İDARİ YARGIYA BAŞVURDUK.”

Giresun Çevre Derneği olarak kuruluş amaçlarımız içersinde ; Şehir İmar Planları ve İmar Planlarında yapılan değişiklikler konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak ve Çevre duyarlılığını sağlamak amacıyla demokratik baskı grubu işlevini görerek bu konuda yapılan yasal düzenlemelerin hukukun tanıdığı yollardan takipçisi olmaktır.

Dernek olarak Giresun ilimizin en başta gelen çevre sorunlarının  ÇARPIK KENTLEŞME  olduğunu düşünüyoruz. Bu itibarla Giresun Belediye Meclisinin 03.12.2015 tarihinde kabul ettiği Revize İmar Planının çarpık kentleşmeyi tetiklediğini, kent içi FONKSİYONEL  yeşil alanları artırmadığını, kıyılarımızı halktan kopardığını, bisiklet ve yaya yollarını dikkate almadığını ve kentin silüetini bozacak uygulamaları düzeltmediğini düşünerek Revizyon İmar planının iptali için Ordu İdari Mahkemesinde dava açmış bulunuyoruz.

Öncelikli olarak amacımız açmış olduğumuz davayı kazanmaktan ziyade gelecek nesillere örnek olabilmek ve Giresun’un doğal güzelliğini korumak  adına  Çevreye sahip çıkma bilincinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?