Rezillik diz boyuna çıkmış ama kimse fark etmemiş!..

Rezillik diz boyuna çıkmış ama kimse fark etmemiş!..

Hayret!.. Devletin bir kurumunda rezillik diz boyuna kadar çıkıyor, fakat o ana kadar bunu gören, fark eden hiçbir yetkili ve sorumlu olmuyor!
*
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor ki: “THK mezarlığa dönüştürülmüş durumda. Oradaki uçakların motorları, pervaneleri yok. Yani rezillik diz boyu. Mevcut THY ile bir yere varamayız.”

Sayın Erdoğan güzel söylüyor da;
-THK’nın bu duruma gelişinin sorumlusu sadece THK yöneticileri mi?
-O uçakların görülmeyen (olmayan) motor ve pervanelerini bu güne kadar hiç gören olmamış mı?
-Görmesi gerektiği halde görmeyen, müdahale etmesi gerektiği halde vazifesini ihmal edenlerin sorumluluğu yok mu?
-THK’yı bu duruma getiren yöneticilerden hesap sorulmaya başlanırken, bu kurumun denetiminden sorumlu olup da vazifelerini ihmal edenlerden de hesap sorulacak mıdır?
*
Öyle bir yönetim ki:
-Bir terör örgütü (FETÖ) devletin kılcal damarlarına kadar sızıyor, fakat darbe yapıncaya kadar kimsenin haberi olmuyor!.. Darbecilerden hesap sorulurken de; o darbecileri darbe yapım safhasına gelinceye kadar görmesi gerekenlerden, onları himaye eden ve besleyenlerden, darbe yapacak kadar güç olmasına göz yumanlardan hiç hesap sorulmuyor!

-Bir suç örgütü (Adnan Oktar) hukuken suç sayılan her sahada faaliyet gösterip (yıllarca) suç işliyor, nice mağduriyetlere sebep oluyor; fakat haklarında operasyon yapılıp tutuklanıncaya kadar kimsenin haberi olmuyor!.. Suç faillerinden hesap sorulurken de; o suç örgütünü o güne kadar görmesi gerekenlerden, onları himaye eden ve besleyenlerden, o kadar suç işleyecek kadar güç olmasına göz yumanlardan hiç hesap sorulmuyor!

-Bugün 25-35 yaşlarında gençler terör eylemlerine katılıyor, madde bağımlısı oluyor, ailelerini terk edip sokakları ve batakhaneleri yuva ediniyor; fakat iktidara geldiklerinde 10-15 yaşlarında olan bu gençlerin bu hale gelmelerinden hiç kimsenin haberi olmuyor!.. Suça bulaşan bu gençlerden hesap sorulurken de; bu gençler bu hale gelinceye kadar onları görmeyen, düştükleri tuzakları temizlemeyen, alınması gereken tedbirleri zamanında almayanlardan da hiç hesap sorulmuyor!..

*
“Dost, acı söyleyen değil, acıyı tatlı söyleyebilendir.” (Hz. Mevlâna)

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
29 Ağustos Perşembe 2019 / 28 Zilhicce 1440

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?