Robin Hood Giresun’da ortaya çıktı

Robin Hood Giresun’da ortaya çıktı

İstanbul başta olmak üzere daha önce farklı illerde,özellikle mahalle arasındaki bakkal ve marketlerde borç kapatan meçhul kişi yine bir bakkalın borç defterini satın aldı.
Bu kez Giresun merkez Kapukahve Mahallesi’nde ortaya çıkan meçhul kişi,geldiği bir bakkalda,hesap defterinde borcu olanların borçlarını sildi.
BAKKALI KAPATACAKKEN,
BORCU KAPATTILAR
İki ay içerisinde bakkalını kapatmayı planlarken,Robin Hood’un adeta imdada yetiştiğini söyleyen Ümit Şahin(61):
40 yıldır bakkal esnafıyım.İki çocuğum var.Bakkalımı daha fazla işletmeme kararı almıştım.Hala aynı fikirdeyim.Allah nasip ederse iki aya kalmaz dükkanı kapatacağım.Emekliyim,köyümde çocuklarımla emekliliğimin keyfini süreceğim.Bu tanımadığım kişi bakkalıma geldi,borcunu ödeyemeyenlerin listesini çıkarmamı istedi.Çıkardım tamamını sildi.Önemli bir meblağ ile hesapları kapattı.
ROBİN HOOD SAAT 15:00’DA GELDİ
Saat 15:00 civarıydı. Dükkanımı kapatmadan borcu kapattılar.Bu da bana bir ilaç gibi geldi.Bende bana borcu olan müşterilerim de rahatladı.Allah kimseyi alacaklı yada borçlu bırakmasın.Kaldı ki günümüzde esnafın da korona virüs nedeniyle zora düştüğü günlerde bu tür hayır işleyenlerden Allahım razı olsun”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

1 Yorum

  1. Canım ümit abim.uzun güzel bir ömrün olsun ailenle birlikte…o insandan da Allah razı olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?