RUH BİR KERE ARIZALINCA DERVİŞ BİLE SABREDEMEZ

RUH BİR KERE ARIZALINCA DERVİŞ BİLE SABREDEMEZ

Ne dedik? Giresunspor takımı Altay maçı ile alacağı bir galibiyetle öz kimliğine kavuşur diyorduk. Bırakın öz kimliğini sahtesi bile işe yaramadı.
Şartlar ne olursa olsun bu takım ritmini, fikrini, becerisini uyumunu kaybetmiş.
Rakip 25. dakikada 10 kişi kalıyor. Herkes evet şimdi olacak derken bir kontra atakta golü yiyoruz. Sonrası mı 40. dakikada iki oyuncuyu değiştiriyorsun. Emre Nefiz ve Zora Cyriac’ın yerine Volkan Okumak ve Muhammet Reis’i oyuna dahil ediyor amaç on kişi kalan rakibinin savunma anlayışını kırıp bir an önce gole kavuşmak.
Tabiki bu değişiklik de çare olmuyor. Al birini vur ötekine misali top orta sahada kaybolup gidiyor. Yediğimiz gollere bir bakın. Ben böyle basit gol yiyen bir takım görmedim. Elini kolunu sallayarak rakip pozisyona giriyor. Bizim savunma sadece seyrediyor. Hâlâ buna önlem alamadık.
Yenilen gollere bir bakın, bu maç ve diğer maçlar kimin hatası kimin geç kalışları kimin topa vurmada aciz kalışları kimin topun önüne yatmayıp geri çekilerek rakibe şut imkanı sağladığına bir bakın.
Yazık değil mi bu taraftara ki sizi bu yağmur ve soğukta bile yalnız bırakmadılar. Bir arkadaşım ‘ne geleceğim maça sinirlenip de kendime eziyet mi edeceğim’ demişti. O’na hak verdim. Söylediklerine kızıyordum ama demek ki bu takıma güvenmediğini ima ederken O’na ‘yapma bu maç başka’ demiştim. Evet bu maç bizim kötü rüya görme adına yapılan bir maçmış. Eğer biz iyi yönetilmiş doğru transferler yapmış olsa idik bu işlerin üstesinden gelmiş olurduk. Ne demişler, kör bile aynı çukura iki kere düşmez.
Artık olan oldu. Ortada tek olan şey suçluluk. Ya sabır diyoruz. Bu kadar kötü oyun nasıl oynanır. Hâlâ durumun farkında değiliz. Benim kızgınlığım keyfi yerinde olanlara değil, bu iyimserliğin insanın rahatsız etmesine kızgınım. Artık ruh bir kere arızalınca derviş bile sabredemez. Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?