Sabri Öztürk, “Mutlu kadın mutlu toplum demektir”

Sabri Öztürk, “Mutlu kadın mutlu toplum demektir”

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında kadın olmanın zorluklarından bahseden Öztürk, kadının toplum ve iş hayatında daha fazla söz sahibi olmak için gösterdiği çabanın taktire şayan olduğunu dile getirdi.

“Kadın; annemiz, eşimiz, çocuğumuz” diyen Sabri Öztürk, kadına saygının öz saygıdan başladığını dile getirdi. Sabri Öztürk “Kendisine saygı duymayanın kadına saygı duyması beklemez. Maalesef alınan tüm önlemlere ve yasal değişikliklere rağmen kadına şiddet ve kadın hakları ihlalleri noktasında istenilen düzeyde değiliz” dedi.

“Dünyada her dokuz kadından birinin şiddete maruz kaldığını, kadınların şiddet, cinsel taciz ve cinsel sömürünün hedefinden kurtarılması gerektiğini dile getiren Öztürk, “ maalesef bu konuda çocuklarımız daha da korunmaya muhtaç, gerek ekonomik zorluklar gerekse de eğitim durumu kadınlarımızı aile içi şiddet ve istismar konularında bir obje olarak karşımızda durdurmakta. Devletimizin tek başına kanun yapması ve bunu uygulaması da tek başına yeterli değil. Eğitim her yerde olduğu gibi burada da karşımıza çıkıyor. Bu sorun ancak eğitimli bireylerle ancak bu sorun çözülebilir. Elbette bu konularda sivil toplum kuruluşlarına da önemli görevler düşmektedir” diye konuştu.

Kadının siyasetteki yerinin son dönemde artmasına karşın hala yeterli olmadığını dile getiren Sabri Öztürk, “Ak Parti’nin kadına verdiği değerin en önemli göstergesi kadın kolları teşkilatının büyüklüğü, milletvekili aday sayısını ve kadın milletvekili sayısıdır. Meclisteki kadın milletvekili oranı baktığımızda ise yüzde 16. Bu konuda, bizlerin ve kadınlarımızın daha bilinci olması ve daha fazla çalışmamız gerekiyor” dedi.

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk açıklamasını “Kadınlarımız daha mutlu oldukça tüm toplum daha mutlu olacaktır “ sözleriyle tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?