SABRİ ÖZTÜRK’ÜN KAZANMA AZMİ

SABRİ ÖZTÜRK’ÜN KAZANMA AZMİ

Her babayiğidin harcı değildir siyasette ayakta kalabilmek. Siyaset hizmet aşkıdır. Siyaset sevgidir, saygıdır, hoşgörüdür.

Şehrinin her türlü sorununu Ankara’ya taşıyıp çözüm aramaktır. İşte Sabri Öztürk bu düşünceleri hayata geçirdiği için ve farklı siyasi düşünceleri ayırt etmeksizin saygı, sevgi çerçevesinde her olaya özveriyle yaklaştı. Giresun insanı arasında ayrım yapmaksızın elinden geldiğince sorunlara çözüm üretmeye çalıştı.

Giresun’un il, ilçe ve köylerinde her kesimden itibar gördü. Her yerde saygı ve sevgiyle karşılandı. Giresun insanının da aradığı bu değil miydi zaten?

Rahmetli eski Milletvekillerimiz Erkmen Kardeşler ve Mustafa Çilesiz bu hoşgörü ile sevilmedi mi zaten?

Sabri Öztürk her yönden donanımlı ve bilgi birikimi yüksekti, Meclis’te ilk döneminde kendini iyi yetiştirdi. Hiç memleketinden ayrı kalmadı. İster muhalefet olsun ister iktidar olsun kimsenin dilek ve temennilerini dinleyip geri dönmemezlik yapmadı.

Çok da kolay değildi 3. sıradan Vekil olup Meclis’e gireceği ama kendisi inanmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız da Türkiye’de % 50’nin üzerinde seçmenden oy aldığı için bu gücü de arkasına alarak Sabri Öztürk de mücadelesine inanarak, 2 ay içerisinde gece ve gündüz durmadan çalıştı.

İşte en büyük örneğini kendi ilçesi Dereli’de 13 bin 566 geçerli oydan 9 bin 485 oy alıp belki Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Diğer muhalefet Milletvekili Adayları da Dereli İlçesi’nden olmasına rağmen onlar da bu Dereli’nin bir değerleriydi. Fakat Dereli seçmeni Sabri Öztürk’e inandığı için güvenini tazeledi. İşte bir Milletvekili Adayı’nın kendi ilçesinde bu kadar sevilmesi aldığı 9 bin 485 oy ile siyasette tarihi bir başarı örneğini gösterdi.

Buradan İl ve İlçe Teşkilatları’nın da hakkını yememek lazım. Onların da partisi için yaptığı seçim çalışmaları bu başarıya katkı sağladı.

Tüm siyasi anket çalışmalarında Sabri Öztürk’ün 3. sıradan seçilip gitmesi zor görünüyordu. Demek ki saygı ve sevginin, hoşgörünün ve memlekete hizmet sevdası Giresunlu seçmenlerin gönlünü aldı ki tercihini Sabri Öztürk’ten yana kullandı.

Dediğim gibi siyasette ayakta kalabilmek hele de 3. sıradan böyle bir başarıyla seçilmek Sabri Öztürk’ün inancının ve çalışmasının sonucudur. Demek ki Giresun seçmenine bu kadar güven vermiş ki Giresun insanının teveccühünü kazanmış.

Kendisini telefon ile tebrik ettikten sonra yaptığımız görüşmede şu görüşlere yer verdi: “Bana seçim vaatlerinde söz verdiğimiz hizmetlerin gerçekleşeceğine kimsenin şüphesi olmasın. Örneğin eski Giresun Stadı’na Millet Bahçesi, Giresun Kültür Sitesi, Dereli yolu, projesi onaylanan hizmetlerin kaldığı yerden en hızlı şekilde tamamlanacağını bana oy veren veya vermeyen Giresun halkına layık olmaya çalışacağımı ve sözünde duracağımı Giresunumuzun her türlü sorunlarını Ankara’ya taşıyacağıma kimsenin şüphesi olmasın. Biz Milletvekili olsak da olmasak da en sonunda bu memlekete döneceğiz. Benim de en büyük hayalim Giresun il ve ilçelerine kalıcı eserler bırakıp Giresun insanı kalbinde yer edinmek. Bundan daha erdemlisi var mıdır? Bu vesile ile farklı siyasi görüşler ayırtmaksızın Giresun’u daha güzel yarınlara taşıyıp sizlere layık olacağım.”

Biz de tüm Giresunlular adına Milletvekilimize 2. döneminde başarılar dolu hayırlı görevler diliyoruz.

Ben de diyorum ki inanmak işte böyle başarı getirir. Sen karşındakine nasıl değer verirsen demek ki insanlar da sevgiyle, saygıyla böyle karşılık veriyormuş.

Giresun insanı, insanın siyasi görüşüne bakmazmış meğer. Nezakete, saygıya, sevgiye ve hoşgörüye bakarmış demek ki.

Yolun açık olsun, başarıların daim olsun Sayın Vekilim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?