“SAĞLIĞIMA KAVUŞUYORUM”

“SAĞLIĞIMA KAVUŞUYORUM”

Giresun’un en köklü Gazetesi olan Yeşilgiresun Gazetesinde uzun yıllar Spor Yönetmenliği yapan, Giresunspor’a önemli hizmetlerde bulunan duayen isim Ersen Konal, geçirdiği ameliyat sonrası evinde istirahat ederken sevenleri de bir an olsun kendisini yalnız bırakmıyor.
Gazetecilik ile 15 yaşında İstanbul’daki evlerinin bulunduğu sokakta faaliyet gösteren bir gazetenin matbaasında tanıştığını belirten Konal, “ Evimizin karşısında gazete vardı. Çocukluğum orada geçti. Ben dışarı çıktığımda gazetenin kapısı açık oluyordu. Tabi o zamanlar bilgisayar yoktu. Dizgi makinası vardı ve kurşunla çalışıyordu makinalar. Kurşun kokusu zehir gibiydi. Orada o kokuyu almış olacağım ki ben o zaman dizgi makinası operatörlüğü-ne girdim ve ondan sonra gazete ve matbaalarda çalışmaya başladım. Birçok gazetede çalıştım en sonda Giresun’a geldim” dedi.
Gazeteciliğe başladığı dönemlerde spor ile de ilgilendiğini kaydeden Konal, bu yanıyla da spor muhabirliğine başladığını ifade etti.
“Sporcu kimliğimle beraber çalıştığım gazetelerin spor sayfasında haberler yazıyordum” diyen Konal şöyle devam etti:
“Gazeteciliğe oradan merak saldık. 1975 yılında İstanbul’dan dizgi makinası operatörü olarak Giresun’a geldim rahmetli Hasan Öğütçü ile beraber. Giresun’da 1975 yılında matbaacılığa başladık. O yılın Cumhuriyet Bayramında dizgi makinası ile birinci nüshasını çıkardık Yeşilgiresun Gazetesinde. 40 yılın üzerinde çalıştım. Çok anılar biriktirdim. Üzerimde emeği olan herkese teşekkür ediyorum”
Duayen Gazeteci Ersen Konal’ı Gündem Gazetesi olarak evinde ziyaret ettik ve geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Konal’da ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken anılarını anlattı ve Giresunlulara selam ve sevgilerini gönderdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar