“Sağlıkçılar dert küpüne dönüştü”

“Sağlıkçılar dert küpüne dönüştü”

Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanlığının yapmış olduğu İşyeri temsilcileri toplantısına Kamu-Sen Genel Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ile Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk’de katıldı.
Kamu-Sen Trabzon İl Başkanı Coşkun Dilber, Artvin Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Turgut Ocakçı, Trabzon Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Mustafa Serdar ve Yönetim Kurulu, Ordu Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Fatih Galender Zengin ve Yönetim Kurulu ile Samsun Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdoğan Çakmak ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Giresun Kamu-Sen İl Temsilcisi Tacettin Engin ve Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Büro-Sen Giresun Şube Başkanı Ali Kara ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile bölge toplantısına dönüştü.
Türk Sağlık- Sen Şube Başkanı İbrahim Ekiz’in açılış ve teşekkür konuşmasından sonra Kamu- Sen Genel Başkanı Önder Kahveci işyeri temsilcileri ve toplantıya katılanlara Türkiye’nin gündemini sendika faaliyetleriyle ilgili bir konuşma yaptı.
Kahveci konuşmasında Türkiye kamu Sen’in ülkemizin en diri en güvenilir, milli bir sivil toplum örgütü olduğunu belirterek Kamu Sen dün ne dediyse bugün de aynısı diyor, dün bayrak dedi, dün vatan dedi, dün millet dedi, dün maneviyat dedi bugün de aynısını diyor. Kamu Sen olarak milli duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz dedi.
Kahveci sendikal faaliyetlerle ilgili olarak da yetkili sendikanın kamu çalışanlarını haklarını toplu sözleşme masasında savunamadığını yetki sendikaya üye olan kamu çalışanlarının durumlarını, gözden geçirmelerini belirterek, bu böyle gitmez dedi.
Toplu sözleşme masasında güçlü bir pazarlık istiyorsanız, haklarımın savunulmasını istiyorum diyen, bütün çalışanları Kamu Sen’e üye olmaya davet ediyorum dedi. Atamalarda al gülüm ver gülüm, benden olsun, benim adamım olsun ama iş yapmasın zihniyetinin devam ettiğini belirten Kahveci, hükümetin yaşanan olaylardan ders çıkartmadığını belirtti. Atama ve yükselmelerde sözlü sınavının kalkması ve adil eşit bir sınav yapılmadan liyakatli ehliyetli yöneticiler göreve getirilmeden Türkiye bu sarmaldan kurtulamaz diyen Kahveci, yöneticilerin tamamı yandaş sendikanın üyesi olması sebebiyle mevcut yöneticilerin makamları işgal etmekten başka bir iş yapmadığını, millete hizmet etmediklerini belirtti.
3.600 ek göstergenin kademeli olarak bütün memurlara uygulanmasını isteyen kahvesi, sağlık Bakanlığın da yıpranma payı fiyaskoyla sonuçlanmıştır, yıpranma payı 5 yıla 1 yıl ve mevcut çalışanların geçmişe yönelik hizmetlerinin de değerlendirilerek tüm sağlık çalışanları kapsayacak şekilde, yeniden düzenlenmelidir, bunun için mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
Sabit ödemelerin emekli keseneğine yansıtılmasını isteyen Kahveci döner sermaye adaletsizliğine dikkat çekerek böyle bir adaletsizlik olmaz, sağlıkta dönüşümün adı sağlıkta sistemsizlik olarak karşımıza çıkarttılar dedi.
Sözlerinin sonunda işyeri temsilcilerine ve katılan misafirlere, çalışan herkesi Kamu- Sen’e davet edeceksiniz, herkesi kucaklayacaksınız, üyemiz olsun yada olmasın size uzatılan her eli sıkacaksınız, bizim sendikacılığımızda yalan ve haram yoktur, mutlu çalışan mutlu Türkiye sloganıyla yolumuza devam edeceğiz diyerek, sözlerini bitirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?