SAĞLIKTA DÖNER SERMAYE PARASI ADİL PAYLAŞILAMIYOR MU?

SAĞLIKTA DÖNER SERMAYE PARASI ADİL PAYLAŞILAMIYOR MU?

Giresun Türk Sağlık Sen Şube Başkanı İbrahim Ekiz,Tıp Fakültesi binasının ihalesinin iptal edilmesiyle,sağlık alanında ciddi bir kaos yaşandığını belirterek döner sermaye dağıtımında adalet istedi.
Ekiz ” Bilindiği üzere, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Giresun A.İlhan ÖZDEMİR Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde hizmet sunumu birleştirilerek Afiliye edilmiştir, yani Tıp Fakültesi Hastanesi hizmet binası yapılana kadar Üniversite çalışanları ile Sağlık Bakanlığı hizmet sunumunun ortaklaşa yapılmasıdır. Hizmet sunumu gerçekleşmiş ancak çalışanlar arasındaki iş barışı moral motivasyon sıfırlanmıştır. Bunun sebebi ise açıkça hizmet sunumundan elde edilen döner sermaye gelirlerinin eşit ve adil dağıtılmamasından kaynaklandığı aşikardır.
Yine bilindiği üzere Teyyaredüzü Mahallesine yapılacak olan Tıp Fakültesi inşaat ihalesi geçmiş yılarda iptal edilmiştir. Tıp Fakültesi Hastanesinin yapılıp yapılmaması ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır.
Sağlık Bakanlığı tarafından İlimiz Aksu Mahallesi Seka arazisi üzerine 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılmakta olup inşaatı devam etmektedir. İnşaat bittiğinde bu Hastanenin yine ortak mı kullanılacağı, Tıp Fakültesi mi olacağı, mevcut Hastanenin mi taşınacağı, Hangi personellerin gideceği , kriterlerinin ne olacağı yönündeki belirsizlik ve soru işaretleri çalışanları tedirgin ve huzursuz etmektedir.
Çalışanların sesi ve temsilcisi olan Türk Sağlık Sen olarak; Mülki amirlerin ve siyasi erkin bir araya gelmesi sonucunda, Seka arazisine yapılan Hastanenin inşaatı bittiğinde Tıp Fakültesinin taşınmasını ve Afiliye anlaşmasının bitirilmesini istiyoruz.
Bir Atasözünde “Göç üstünde göç olmaz” denildiği gibi” Hastane içinde Hastane olmaz diyoruz. Eğer sistem aynı şekilde devam ederse sorunlarda katlanarak devam edecektir.
Kamuoyuna ve Sağlık çalışanlarına saygı ile duyurulur. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?