SARAYLARA LAYIK KAYALAR…    

SARAYLARA LAYIK KAYALAR…    

Ramazan sohbetleri gecelerin karanlığında ilerlerken, birden sohbet turunu tamamlamış limana giriş yapan Sultan Restoran Gemisi’ne doğru akıverdi.

‘Yapanın eline sağlık iyi ki bir fikir gerçek oldu Giresun’da Boğaz havası çatlasın Giresun’u terk eden İstanbullular.’ gibi sözler masada uçuşurken.

İşte o söz ortaya Tas gibi oturdu; “Ya bakalım iş yapabilecek mi adamlar da bayağı masraf etti yağmur yağar deniz tasar fırtına çıkar yan yatar masadan tabak düşer“

Felaket tellal cimiz bütün olumsuzlukları saydı.  Kim düzeltecek  “Ee Allah’ tan gelene ne yapabilirsin ki” deyip işin içinden sıyrıldı yine olan bir çuval incire oldu.

Ama susar mı bizim abimiz vurdu neşteri yaraya aldı içinden iltihabı.

“Kardeşim bu tarz konuşmak çok kolay neden sen bu geminin hizmet verdiği bu güzel limanda bulunan şu kayaları görmüyor musun? gerçi kimde görmüyor Sayın Valim, Sayın Başkanım, Sayın her şeyin iyisini bilen bir çok oda Başkanlarım onlarda görmüyor.  Liman’a üç metre kara arabamı aylık 80 liraya park ediyorum. Bu tas en az 600 metre kara 200 araba yeri işgal ediyor. Benim olsa ayda 200 tane 80 on altı bin lira isterler. Yılda yüz doksan ya bu taş atılmaz kardeşim ondan anca saray yapılır türbe yapılır adak adanır. Bu liman madem yüke yaramadı. Bari turizme faydası olsun temizleyin insanlar yemek gibi bir Lezzete böyle salaş bir mekanda gitmesin.Tur arabaları kayaların arasında kaybolmasın. Bin Giresun seveni Limana getirsem sorsam bu taş ne olmalı desem “Akşamdan kaldırılmalı” der . Ama biz hala gelecek ay deniz taşar mı kafasındayız”

Dedi ve masada herkes sus pus oldu biraz daha gaz alsak limana temizliğe gidecektik.

Ne dersiniz anlayan anlamış mıdır? Bizim Limanı evin ardiyesi kileri pozisyonundan nasıl çıkacak yoksa içini doldurup AVM mi yaptırsak?. Yoksa ilerde gemi yedi emin limanı mı olacak?.

Her fikre saygı duymak lazım…

Kulağın sahibi belli değil ama duymak isteyen duydu sanırım. Kulağı çınlasın…

Sayın AKSA Elektrik Müdürüm M. Sedat AKKOYUN geçen ayki yazıma nezaketen araması ve ekiplerin bu istikametteki hizmetlerine şahit oldum teşekkür ederiz.  Ama ekiplerin boyunu aşan ama sizin yetkinizdeki Bölge trafik önünde de karanlıktan kurtulacağı günü sabırsızca bekliyoruz.

SELAM VE SAYGILARIMLA

HAYIRLI RAMAZANLAR

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar