SAYIN HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU

 SAYIN HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU

Yıllar boyunca ilimizin kalkınması için önceliğin tarım ve turizm olduğunu söyledim. Şükrediyorum geçte olsa ilimizin yöneticileri bu gerçeğe inanmış görünüyorlar EMITT 2017 Fuarı, 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında yerli ve yabancı turizm firmalarının ziyaret ettiği turizm fuarında, ilimizin tanıtımı bürokrasinin de katılımıyla gerçekleşti. Giresun’un yaklaşık 12 yıldır bu kadar yoğun katılım gösterdiği ilk EMITT Fuarıdır.

Giresun yaylalarının yoğun ilgi gördüğü yabancı tur firmaları tarafından 2017 yılı ile bir çok organizasyonun AMASYA, TOKAT ve Ş.KARAHİSAR da Meryem Ana, Taşanlar ve FATİH cami ziyareti sonrası Kulak kaya yaylası, Kümbet yaylası veya Giresun merkezi konaklama olması projelerinin gündeme geldiği bilgisi veriliyor..

1995 yıllarında belediye başkanlığının ikinci dönemini yapan sayın rahmetli Mehmet LARÇIN yöresel yemeklerimizin tanıtımına ve gün yüzüne çıkması için yapılan yemek yarışmalarına büyük katkı sağladı. Toplanan bu belgelerle ilimize özgü yemeklerin resimleri ve tarifleri ile birlikte yemek kitabı basıldı tarihe ışık tutulmuş oldu. İlimizde günümüzde yöresel yemek yapan ve satan lokanta, restoran sınırlıda olsa bulunmaktadır.

JOLLY turizm firması kültür turları müdürü Kerem GÖKCE Hasan ÇAKIRMELİKOĞLUNA şöyle serzenişte bulunuyor. İlinize gelen turist mutlaka farklı yemek türü arar bu fark sizin mutfakta var hem de vejetaryen mutfak ülkemizde benzeri yoktur. Hasan bey biz sizin ilinizde konaklama yaptığımızda bize yapılan yemekler tamamen anonim turist yöresel arıyor lütfen bu konuyu gündem yapın diye serzenişte bulunuyor.

Hasan bey sizden ilimiz için arzum belediye başkanı ile görüşün lütfen, belediye meydanında park sorununu defalarca köşemde yazdım dikkate alınmadım bir noksanlık var ama kimde?. Siz lütfen sayın belediye başkanımızdan rica edip Tatil kom müdürü Hakan KOBAL bey in serzenişini de lütfen söyleyin meydanın Giresun yazan kısmında tur otobüsleri ve yabancı özel araçlar için yer açmasını sağlarsanız 4 ay yani 6.ve 9. ayları arasında park sorunu çözerseniz, şehrim adına mutlu olurum. Park yeri olmayınca nereye park yapıp yemek yiyecek alışveriş yapacak park yeri olmadığı için transit geçiyorlar. Hiçbir tur firması liman sahasına park yapıp şehre turda bulunan yolcularını getirmez.

Diğer bir düşüncem sayın Valimizin otobüslerin yaylaya gitmesi için menfezlerin birkaç metre uzatılarak yayla yollarının genişlemesine önderlik etmesidir.

EMİT de gördüğüm birliktelik beni sevindirdi temennim şehrimiz için düşünceleri katmadan birlikte proje üretip ilimize katkı yapılmasını sağlamak lazım. Merkezde teleferik konusunu işlemiştim bunun hayata geçmesi il merkezine farklılık yaratacak aslında bu konuyu ticaret ve sanayi odası olarak yapa bilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?