SAYIN KERİM AKSU…

SAYIN KERİM AKSU…

İlimiz küçük ve şirin bir kent ..Sokakları sizin zamanınızda salaş olmaktan kurtarıldı ve modern görünüme kavuştu. Tabi her güzelliği zamanla görünmez yapan istenmeyen hareketlerde vardır. Sizin her konuyu görmeniz ve zaman ayırmanız mümkün değil, bu noksanlığın tespiti öncelikli olarak sizin bürokratlarınızın verimli çalışması ve sizi bilgilendirmesi ile mümkün olur.

Sayın başkan bu ile hizmet etmiş ve ilinin aşığı olan bürokratlar var .Zamanla bunların görüşlerini alsanız, sizlerin göremediğini ve bürokratlarınızın size iletmediği noksanlar mutlaka sizin bilginize sunulacaktır. İlimizi seven ve iline aşık olan bir kişiliğe sahip olduğum için zamanla yapılması gerekenleri ,bu köşemden yazdım. Amacım eleştirmek değil ,noksanları gidermenize yardımcı olmaktır. Siz ne kadar çalışkan ve iyi niyetli olsanız dahi ,kadronuz iyi değilse başarılı olmanız mümkün değildir. Bunun için bir bürokratı feda edip bin seçmeni kazanmanız sizin ve siyasi partinizin menfaatinedir.

Sayın başkan bu yazımda size ilimizle ilgili iki konudan bahsedeceğim

  • Oto Park sorunu
  • Fatih caddesi
  • Sayın başkan ilimizde çift yönlü çalışan tek caddemiz var. İnönü caddesi, bu cadde ücretli oto park olarak çizilmiş, çok güzel. Tabi ki belediyemizin geliri olacak .Ama halkın da otoparkı olmalıdır. Park sorununu çözmek belediyenin asli görevlerindendir. Burdur ilinde ,il encümeninin aldığı Yol boyunca park kararının iptali istemi ile Isparta ilinde İdare Mahkemesi’ye dava açılmış ,mahkeme park olayını onamıştır. Bunun üzerine davacı davayı Danıştay 8 Daireye taşımış ve 8 daire E 2011/ 1214 2011/3344T. 24.6.2011 nolu kararı ile Isparta İdare Mahkemesinin kararının BOZULMASINA yeniden bir karar verilmek üzere dosyanın anılan mahkemeye gönderilmesine ,yürütmenin durdurulmasına ,harcını istemesi halinde davacıya iadesine 24/06/2011 tarihinde oybirliği ile karar verilmiştir.

2- Fatih Caddesi ,Eski belediye başkanı Rahmetli Mehmet Larçın beyin istasyonunun arkasından Bozbağ fındık fabrikasına kadar ücretli park alanı ilan edilmiş, Bozbağ fındık fabrikası ile balık pazarı arası boş Halk Bankası ile Belediye binası sınırları içerisinde kalan kısım bir mühendislik harikası kaldırımlar, alçak yol yüksek bir çok iş yerini ,yağmur yağdığı zaman yağmur suyu basacak bu da esnafın isyanına neden olacak, bu isyan sizi rahatsız edecektir.

Sayın Başkan siz aday olmamayı düşünür olabilirsiniz ama” Ben yoksam gerisi hüsran olsun demek yanlış” Biliyorum siz de böyle düşünmüyorsunuz eminim. Öyleyse bu noksanı yapanları bulup tamamlamak size düşüyor. Siz siyasi olarak her görüşten oy aldınız. onun için seçmeniniz de sizden özverili olmanızı istiyor. Bu da en doğal haklarıdır.Bu zamana kadar ilimizle ilgili olumlu yazılar yazdım. Hiçbir tanesi dikkate alınmadı. Ben şuna inanıyorum .Bu noksanlık sizde değil mutlaka özverili çalışmayan bürokratlarınızdadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?