SAYIN ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ’NÜN  DİKKATİNE..

SAYIN ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ’NÜN  DİKKATİNE..

Bu yıl tatil yapmak için Alucra ilçesine sılayı ziyarete gittim, yaklaşık bir ay kaldım. İlçenin kuzey kısmında kalan Kemallı Mahallesi’ne baba yerlerini görmek, ziyaret etmek ve büyüklerin hayır duasını almaya gittim. İlçeye dönerken karşıda tepenin üzerinde Top çam mahallesi var.Dikkatimi çekti otantik ve nostalji yapılar yapılmış ..ilçeye geldim ve ilçede yaşayan arkadaşlara bu binaların ne olduğunu ve kimin yaptığını sordum. Orman Bölge Müdürlüğü’nün yaptığını söylediler.

Arkadaşlar ile birlikte başka bir gün program yaptık ve Topçam Mahallesi’ne doğru, merakımızı gidermek  için yola çıktık. Yapılan binaların olduğu istikamete yöneldik. Çok büyük masraf yapılmış ve binalar yapılmış.. Düşünene ve yapılmasına vesile olan ve projelendirenlere teşekkür ettik ??

Aşağıda bulunan şartların yerine gelmesi kaydı ile teşekkür ettik.

  • Çevre düzenlemesi yapılmalı.
  • Mevcut kısmın çevresi tel örgü ile kapatılmalı.
  • Su getirilmeli.
  • Elektrik gelmeli.
  • İçerde bulunan yollar ham toprak ,yol yağmur yağdığı zaman araç girip, çıkmaz yapılmalıdır.
  • Şu an itibari ile sahipsiz, kapıları açık ve kontrolsüz.
  • Bilgisiz insanlar ve hayvanlar zarar verebilir.

Sayın müdür bey.. Mutlaka bu noksanlar tamamlanmalı ve cüzi ücretle korunması için bir işletmeciye vermelidir. Bu tür işletmelerin çalışma süresi yılın dört ayıdır. Şu anda bu gölge sahipsiz kimin hangi amaçla kullanacağı meçhul doğacak olumsuzluktan müdürlük sıkıntı yaşayabilir.

Kendi düşünceme göre yukarda saydığım tedbirler alınmasa yapılan milyonların birkaç yıl içerisinde boşa gittiğini görürüz. Bürokrat başladığı işi sağlıklı bir şekilde bitirendir. Bu MİLETİN kuruşunu boşa harcayan kişiler zaman gelir hesap verirler. Onun için sayın müdür bey, bu noksanları mutlaka tamamlayacaktır. Resimler de görüldüğü gibi tabiatın şekline uygun tanzim edilmiştir. İlçemiz için güzel değerdir, bölgenin şartlarına uygun olarak noksanlar yapılıp işletmeciye verilirse ,Alucra ekonomisine katkı sağlar ve yapan kişi iyi sözlerle anılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?