“ŞEFFAF OLUNMALI ŞEFFAF”

“ŞEFFAF OLUNMALI ŞEFFAF”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Nurettin Canikli, Giresunspor gelirlerinin kuruşuna kadar açıklanması gerektiğini söyledi.

Ramazan’da Giresun Federasyonu’nun tertiplediği iftar programında yaptığı açıklamalar çok konuşulan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu kez Beykoz Giresunlular Derneği tarafından düzenlenen Yayla Şenliğinde konuştu. Canikli; “Yönetim her ay hatta her hafta hesap vermeli, şeffaf olmalı” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli; “Hepimizin Giresunspor’a sahip çıkması gerekiyor. Sahip çıkmak nedir? İlgilenmek demek illa para vermek değildir. Bu tür değerlerimizin Allah göstermesin geriye gitmemesi için bunları çok yakından takip etmemiz gerekiyor. Her şeyiyle ilgilenmeliyiz. Geliriyle, harcamalarıyla ve kaynaklarıyla ilgilenmemiz gerekiyor. 20 yıldır bu noktaya gelebilmek için çok büyük mücadeleler verdik ve çok büyük sıkıntılar yaşadık. Elhamdülillah Rabbim nasip etti ve Giresunspor Süper Lige çıktı ama önümüzde örnekler var. Bir çok anlı şanlı şehir takımları kendilerini Bal Ligi’nde buldular. Bakın Bursaspor’a. Süper Ligde şampiyon olmuş güçlü bir şehrin takımı bugün TFF 2. Ligde. Bu nedenle görev yapan arkadaşlarımızı takip etmemiz gerekiyor. Giresun’un değeri olan Giresunspor gibi kurumlarda görev yapan herkesi takip etmemiz gerekiyor. Bunun da aslında yolu, yönetimi belli. Her şey şeffaf, açık olacak, kamuoyunun gözü önünde ceyran edecek. Açık konuşuyorum, Giresunspor’un gelirleri kuruşuna kadar kamuoyuyla paylaşılmalı. Yönetimde bulunan arkadaşlarımız şeffaf olacaklar şeffaf. Başka bir şey istemiyoruz. Nereye ne harcadıklarını her ay hatta her hafta paylaşacaklar. Bu noktalara kolay gelinmedi” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?