ŞEHİDİMİZİ 5 BİN KİŞİ UĞURLADI

ŞEHİDİMİZİ 5 BİN KİŞİ UĞURLADI

Diyarbakır’da şehit düşen 25 yaşındaki Uzman Çavuş Birkan Gündüz dün Şebinkarahisar İlçesi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Şebinkarahisar Tekışık Camii’nde ö kılınan cenaze namazına, Giresun Valisi Hasan Karahan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ile yaklaşık 5 bin işi katıldı.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Yaklaşık 5 ay önce ilk görev yeri olarak gittiği Diyarbakır’da aşık olduğu Rukiye Orman ile 17 Kasım’da nişanlanan şehit uzman çavuş Birkan Gündüz’ün cenazesinde gözyaşları adeta sel oldu. Nişanlısının tabutuna sarılan Rukiye Orman, “Benim canım gitti. Ben nasıl veririm onu? Birkan gitme. Nasıl kıydılar sana?” diye ağıt yaktı. Rukiye Orman’a cenaze boyunca bir kadın astsubay ile sağlık ekibi eşlik etti. Rukiye Orman, nişanlısının annesi Nasibe Gündüz’ün omuzuna yaslanarak uzun süre gözyaşı döktü.

Anne Nasibe Gündüz ise, oğlunun tabutuna sarılarak ağıtlar yaktı. Elinde sürekli Türk bayrağı tutan acılı anne, “Korkaklar gibi gezmiyordu. Yüreğiyle gitti. Ceylan gibi seke seke gitti. Benim ceylanımı avladılar. ‘Gitme ceylanım, avlarlar seni’ dedim. Ama bana, ‘Olacağı varsa avlasınlar’ dedi” sözleri çevredekileri duygulandırdı. Cenazede acılı baba Nadir Gündüz’ü de protokol üyeleri teselli etti. Dayı Ali Ocaklı ise, şehit yeğeninin fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü, sık sık fotoğrafı öptü.

Şehit Uzman Çavuş Birkan Gündüz’ün cenazesi, Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral’ın kıldırdığı cenaze namazından sonra toprağa verilmek üzere Bayhasan Köyü’ne gönderildi.

sehit 2

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?