Şehit komutan Çalışkan’a vefa..

Şehit komutan Çalışkan’a vefa..

CHP’den Çaldağ Karakolu’na Ziyaret.

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, çaldağ karakolunu ziyaret etti.

Ziyareti değerlendiren Türker”Çaldağ Köyümüzde Jandarma Karakolumuzda Adeta Tabiri Caizse Burnumuzun Dibinde Giresun Merkezde Karadeniz’in Göbeğinde Hain Kalleş Bir Terör Saldırısı Sonucu Şehit Düşen Karakol Komutanımız Astsubay Kıdemli Başçavuşumuz Zafer Çalışkan’ın Görev Arkadaşlarını Askerlerimizi Mehmetçiklerimizi ve Karakolumuzu Ziyaret Ettik. Ülkemizin Dört Bir Yanından Neredeyse Her Gün Acı Haberler Almaktan İçimizin Yanmasından Vatan Evlatlarını Bir Bir Kara Toprağa Vermekten Bıktık Usandık.” dedi.

 

Türker şöyle konuştu:

“İsyanımız Artık İçimize Sığmıyor. Saldırı Sonrası Sıcak Temas Sağlandı Askerlerimiz ve Köy Koruyucularımız Hain Saldırganların Peşinde İnşallah Şehrimize Ülkemize Komutanımızın Kanı Yerde Kalmayacak Şekilde Açıklamalarında Bulunan Devlet Büyüklerinden Yetkililerinden Cevap Bekliyoruz. Nerede Bu Hain Teröristler.Kaçıp Gittiler mi ? Yoksa Hala Topraklarımızda Şehrimizde Yaylalarımızda Birer Tehlike Olarak Duruyorlar mı? Bu Eşsiz Topraklara Bir An Önce Hatta Şimdi Barışın Güvenin Umut Dolu Günlerin Gelmesini Diliyoruz ve Bunun İçin Başta Ülkemizi Yangın Yerine Çeviren Çaresiz Bir Şekilde Sadece Olanları İzlemekle Yetinen İktidardan Gerekli Önemleri Almalarını Hayata Geçirmelerini Bekliyoruz. Aksi Halde Milletin Gözünü Boyayarak Oturdukları O Temsiliyet ve Çözüm Makamlarını Derhal Terk Etsinler.

Fiziki yapısı tamamen yetersiz olan, konum olarak adeta teröristlere davetiye çıkaran, Mehmetçik sayısı 9, rütbeli sayısı 8 ile sınırlandırılmış bu karakolumuzun bir an önce buradan kaldırılmasını, taşınmasını başka acıların yaşanmaması adına talep ediyoruz.

Komutanımızın Ailesine Karakolumuzda Görev Yapan Askerlerimize Türk Silahlı Kuvvetlerimize Aziz Türk Milletine Sabırlar Diliyoruz. Yine İçimiz Yanarak Toprağa Verdiğimiz Eynesilli Hemşerimiz Şehidimiz Polis Memuru Osman Bodur’a Rahmetler Ailesine Şehrimize Ülkemize ve Mensubu Olduğu Emniyet Müdürlüğü Ailesine Sabırlar Diliyoruz. Ve Artık Kınamak Yerine Lanetlemek Yerine Mücadelemiz Kararlılıkla Sürecek Şehidimizin Kanı Yerde Kalmayacak Sözleri Yerine İktidarın Gözlerine Perde İnmiş Yetkililerinden Koltuk Sevda’larını Bir Yana Bırakıp Memleket Sevdası İle Bu Terör Sorununu Yerin Dibine Gömecek Adımlar Bekliyoruz. Tüm Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?