Şehitler Gibi Uğurlama…

Şehitler Gibi Uğurlama…

Önceki gün ani ölümü ile şehri adeta yasa boğan AK Parti İl Başkanı merhum Tütüncü,dün gözyaşları ile toprağa verildi.Cenaze töreninde adeta izdiham yaşanırken,bu tablo şehit cenazelerini anımsattı.Cenaze için Başbakan Yıldırım,  Vali Karahan ve Emniyet Müdürü Uğur Öztürk de şehre geldi. Erdoğan da Tütüncü için başsağlığı diledi.

Kanserden hayatını kaybeden AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 2 yıldır kanserle mücadele eden 46 yayındaki Hasan Ali Tütüncü, tedavi gördüğü İstanbul’daki hastanede yaşamını kaybetti. Önceki akşam İstanbul’dan havayolu ile Giresun-Ordu Havaalanı’na getirilen Tütüncü’nün cenazesi dün AK Parti İl Başkanlığı binası önüne getirilerek, burada dua edildi. Ardından Milli Savunma Bakanı Nuurettin Canikli ve partililer tarafından omuzlarda merkez Hacı Mithat Camii’ne getirilen Tütüncü için öğlen namazını müteakiben kılınan cenaze namazına Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Canikli, Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bölge milletvekilleri, askeri ve idari erkan katıldı. Cenazeye katılanlar Tütüncü’nün eşi Emine Tütüncü ve yakınlarına başsağlığı diledi. Tabutunun üzerine Giresunspor bayrağı örtülen Tütüncü, İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Yeni Mezarlık’ta toprağa verildi.

Hasan Ali Tütüncü, AK Parti’nin 2015 yılındaki 5. Olağan Genel Kurulunda tek liste ile il başkanı seçilmiş ve Giresun Belediyesi Meclis üyeliği görevini sürdürmekteydi. Tütüncü, aynı zamanda Giresunspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktaydı.

Giresun’ un sevilen yüzü Tütüncü, Giresun Yeni Mezarlıkta toprağa verildi.46 yaşında olan Hasan Ali Tütüncü evli ve 2 çocuk babasıydı.Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, Ak Parti camiasına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.Mekânı cennet olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?