SEMA ÜNLÜ HANIMEFENDİ İZ BIRAKIYOR..

SEMA ÜNLÜ HANIMEFENDİ İZ BIRAKIYOR..

Giresun Valisi  Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi, ilin sosyal ve kültürel hayatına renk katarak iz bırakıyor…Ünlü,Atatürk Meydanında düzenlenen “2.Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinliğine katıldı ,standları gezdi..Kamu ve özel sektördeki pozitif çalışmalara verdiği destek ve takiple halka daha nitelikli hizmet için ciddi gayretler gösteren Ünlü son olarak Halk Eğitim çalışmalarını yakından takip etti.

Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinliğine katılan Sema Ünlü Hanımefendi, halk eğitimi merkezleri tarafından yapılan çalışmaların sergilendiği stantları gezerek; Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Uzun, usta öğreticiler ve kursiyerlerden bilgi aldı.

El emeği göz nuru ile hazırlanan çalışmaların yer aldığı stantları beğeniyle gezen Hanımefendi Ünlü, çalışlara katkı sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışı, Vali Enver Ünlü tarafından gerçekleştirilen sergilerin bulunduğu stantlarda; Giresun’a özgü ürün tasarımları, altın yaldızlama fincan ve bardak takımları, kâğıt rölyef, gümüş kazaz, cam boncuk, seramik biçimlendirme, iğne oyası, görsel sanatlar, resim, çinicilik gibi el sanatlarından oluşan ürünler sergileniyor.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası nedeniyle açılan sergiler ve çalışmaların yer aldığı stantlar 3 Haziran Cuma gününe kadar her gün 08:00- 19:00 saatleri arasında tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açık bulundurulacak.

Her yıl Haziran ayının ilk haftası düzenlenmekte olan ve bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleriyle; Halk eğitimi merkezlerinin yapmış olduğu çalışmaları tanıtmak ve daha fazla vatandaşımızın bu kurslardan istifade etmesini sağlamak amaçlanıyor.

Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide ayrıntılar hakkında da bilgi alan Sema Ünlü Hanımefendiye; Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş’un eşi Deniz Çavuş ile İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay’ın eşi Nuran Kızılay eşlik etti..Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?