SENİN DEĞERİNİ BİLEMEDİK

SENİN DEĞERİNİ BİLEMEDİK

Fransa’da düzenlenen Para Atıcılık Dünya Kupası’nda P2 kadınlar 10 metre havalı tabanca SH1 kategorisinde Giresunlu hemşerimiz Aysel Özgan, dünya rekoru kırarak altın madalya kazandı.

Bursa’nın merkez Yıldırım İlçesi Belediyespor takımının engelli atıcısı Aysel Özgan, Almanya’da havalı tabanca atışlarında dünyayı dize getirdi.

Daha önce Türkiye Şampiyonluğu’nun yanı sıra Dünya İkinciliği bulunan ve Yıldırım’ı Rio 2016 Paralimpik Oyunları’nda temsil eden bedensel engelli atıcı Aysel Özgan, Dünya Şampiyonu olarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Bedensel Engelliler Atıcılık Dünya Kupası’nda havalı tabanca branşında yarışan Aysel Özgan, rakiplerini geride bırakarak altın madalyanın sahibi oldu. Öte yandan Aysel Özgan’ın da yer aldığı ve 50 metre ateşli branşında mücadele eden milli takım, Dünya İkinciliği’ni de Türkiye’ye kazandırarak önemli bir derecenin sahibi oldu. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Aysel Özgan’ın kazandığı başarılarla Yıldırım’ın sportif kalkınmasına katkı vermeye devam ettiğini belirtti.

Daha önce Giresun adına yarışan Yetenekli sporcu, kendisine yeterli destek verilmediğinden dolayı Bursa’ya gitmek durumunda kalmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?