Şenlikoğlu: “Belediye maaşları ödeyemiyor”

Şenlikoğlu: “Belediye maaşları ödeyemiyor”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu eleştiren Şenlikoğlu, “Aksu, günden güne ne yazık ki ekonomik dar boğaza sürüklenen, borç içinde yönetilmeye devam eden anlayıştan vazgeçmiş değil, bunun üzerine katlayarak skandallara imza atmanın peşindedir” dedi.
Şenlikoğlu şöyle konuştu: “Giresun CHP yönetimindeki Belediye, bünyesinde çalışan yaklaşık 225’i Memur, 100’ü sözleşmeli memur olmak üzere 300’ün üzerindeki memura İller Bankası üzerinden normal süresi içerisinde peşin olarak gönderilen maaşları 12. gündür ödemiyor. İllerin Bankası üzerinden belediye bünyesinde çalışan memurlara gönderilen bu paranın farklı bir yere kullanılmaması gerekirken, CHP’li Belediyeye soruyoruz. Bu para nerede? Nereye harcandı?
Kendisi lafa gelince mangalda kül bırakmıyor. Yeri geliyor Giresun için “proje hazır, finansman hazır” diyerek halkımıza boy boy projeler sunuyor. Lakin elde var sıfır.
Giresun CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya şu sözleri hatırlatmak isterim: “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” Hizmet yapmıyorsun bari belediyeyi batırma. Güleryüz sergileyerek halkımızın beklentisini boşa çıkarmak, belediye çalışanlarının emekleriyle oynamak hiçbir belediyecilik yönetimiyle bağdaşmaz.
Giresun CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu eğer yapsaydı, yaptığı hizmetlerle adından söz ettirecekti. Bunun yerine kaosu ve darboğazı tercih etti. Kerim Aksu cevap vermekten kaçacağı için bu soruyu milletimize soruyoruz: “Güleryüz nereye kadar hizmettir? Güleryüz bir borç ödeme yöntemi midir?”
Milletimiz bu sorunun cevabını yaklaşan yerel seçimlerde verecektir.
CHP’li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısında karara bağlanmasını istediği gündem maddelerinde Belçika ve Almanya yurt dışı seyahat isteği gözden kaçmamaktadır. Bu kadar darboğazda olan hatta memur maaşlarını ödemeyen belediyecilik anlayışı varken, hangi kaynaklarla bu seyahat giderini temin etmeyi düşünüyor? Buda merak ettiğimiz sorular içerisindedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?