ŞENLİKOĞLU: DEPREM BÖLGESİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIK

ŞENLİKOĞLU: DEPREM BÖLGESİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIK

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli deprem sonrasında yaşanan can kayıpları ülkemizi son derece üzerken, başlatılan çeşitli kampanyalar ile bölge halkının yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Giresun Belediyesi de deprem bölgesine gönderilmek üzere kışlık kıyafet, bot, ısıtıcı, battaniye gibi eşyalar için yardım kampanyası başlattı.

Bölgede ihtiyaç duyan kişilere dağıtılmak üzere temin edilecek kışlık yardımlar Liman mevkiinde bulunan Belediye Kültür ve Fuar Merkezi Alanında oluşturulan yardım toplama merkezinde toplanmaya başlandı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, tüm vatandaşları desteğe davet ederek: “Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımızın yanındayız ve acılarını paylaşıyoruz. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Depremi kendileri yaşamış gibi hissederek tüm imkanları dahilinde kampanyaya destek vermeye çalışan hemşehrilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İhtiyaç fazlası kışlık giysi, bot, ısıtıcı ve battaniye gibi eşyalar toplama merkezimizden yola çıkacak araçlar ile deprem bölgesine ulaştırılacaktır.’’ dedi.

4 İŞ MAKİNASI 2 İTFAİYE VE 20 PERSONEL GİTTİ

Diğer yandan, Giresun Belediyesi deprem bölgesine araç ve personel gönderdi.

4 iş makinesi (7 tonluk paletli ekskavatör 14 tonluk paletli ekskavatör, 2 adet beko loder kepçe) 2 itfaiye aracı ve 20 personel deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak için şehrimizden hareket etti.

KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ

Giresun Belediyesi ve Kızılay iş birliğiyle deprem bölgesinde vatandaşların tedavilerinde kullanılmak üzere kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların Atapark’taki Belediye binasına gelerek form doldurduktan sonra Belediye önündeki kan bağışı aracında kan verebilecekleri bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?