ŞENLİKOĞLU FINDIKÇI ESNAFI İLE BULUŞTU

ŞENLİKOĞLU FINDIKÇI ESNAFI İLE BULUŞTU

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Fındık ticareti yapan 30′ un üzerindeki firma temsilcileriyle,Kumaşoğlu Fındık alım yerinde buluşarak hayırlı olsun dileklerini söyledi.
Şenlikoğlu’na teşekkür eden firma yetkilileri “Sezon başında bizi önemseyip ,hayırlı olsun ziyaretinde bulunmanız nedeniyle teşekkür ederiz. Bu zamana dek bizleri önemseyen pek olmadı. Biz de umursamadık. Ancak şahsınızın bu yakın ilgisi bizi mutlu etti.
Giresun merkezde 30′ un üzerinde Fındık alım satımı yapan firma üreticiye hizmet verip , ürününü nakite çevirmekte. Fındık ürünü hacimli bir mahsul olduğu için analizi , tartımı, boşaltması zaman almakta . Bu zaman içinde geriden gelen üretici araçları park sorunu yaşamakta, aynı zamanda dolmuş güzargahı , şehir ana girişi olan Fatih caddesi , Sütlaş mevkiinde trafik tıkanmakta küçük çaplı kazalar , tartışmalar, kavgalar meydana gelmekte trafikteki vatandaşlar, üretici, tüccar, işçiler, devamlı gerginlik, stres, ruh , hali içinde mağduriyet sözlü tartışmalar yaşanmakta. Acizane;!! başkanım sizde aile olarak Fındık ticareti, içinden gelen bir birey olarak bizim sıkıntılarımızı en iyi bilenlerden olduğunuza Eminiz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.” Diye sorunlarını aktardı.
Giresun belediye başkanı Aytekin Aytekin Şenlikoğlu ise Belediye olarak üreticilere hizmet adına nasıl yardımcı olabileceklerini düşündüklerini ,TMO ‘ya Fındık veren üreticilere belediye şefkat elinin ulaştığını, ayrıca serbest piyasada ürününü değerlendiren üreticiyede yardımcı olmak, bu Safhada da şehir trafiğindeki tıkanmayı önlemek adına çalışmalar yaptıkları müjdesini üreticilere verdi .

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?