ŞENLİKOĞLU, HAVUZ SİSTEMİ KONUSUNDA KARARLI

ŞENLİKOĞLU, HAVUZ SİSTEMİ KONUSUNDA KARARLI

3 yıllık icraatlarını açıklayan Şenlikoğlu, Dal-Çık, Havuz Sistemi, Atık Tesisi, Trafik, Hayvan Barınağı projeleri başta olmak üzere belediyenin çeşitli çalışmaları konusunda detaylı sunum yaptı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’da Havuz sistemini hayata geçirmek istediklerini ifade ederek, “Bu konuda ki idari ve siyasi bedeli ödemeye hazırız.Sadece 7 ilde dolmuşçulukta havuz sistemi yok.Giresun da bunlardan birisi.” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kale’de yaptığı toplantıda 3 yıllık icraatlarını tek tek anlattı. Medyanın büyük ilgi gösterdiği toplantının sonunda ise Havuz Sistemi çalışmasını yapan şirketin yetkilileri görsel ve sözel bir sunum yaptı. Ordu’da bu sistemin başarılı olduğunu ifade eden şirket yetkilileri ,Giresun’da da başarılı olmak istediklerini söyledi.240 olan dolmuş sayısının 120’ye ineceği öğrenilirken, Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, bu konuda A-B-C planları olduğunu ifade ederek, “Şu an şirket çalışıyor. Bu uygulama sadece Giresun’da yapılmış gibi gösterilmesin. Bu şirket çok sayıda ilde bu işi yaptı. Komşumuz Ordu bile bu sisteme geçti. Artık Giresun halkı da bu hizmeti almalıdır” dedi.

Belediye Başkan Vekilleri Hasan Yılmaz ve Salih Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Abdurrahman Demirel, Osman Öden ve Tuncay Muhammet Arışan ile Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Şenlikoğlu, Havuz sistemi konusunda kimseyi mağdur etmek istemediklerini de söyledi.

Giresun halkının kendilerine hizmet yapma adına yetki verdiğini ifade eden Şenlikoğlu, kendilerinin de sağlanan desteklerin hakkını sonuna kadar verme adına çalıştıklarını kaydetti.

Geride kalan 3 yıl içerisinde 350 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini aktaran Şenlikoğlu, bunun 63 milyon liralık kısmını altyapı 107 milyonluk kısmını ise üst yapı hizmetlerinin oluşturduğunu vurguladı.

Başkan Şenlikoğlu, kentin acil ihtiyaçlarına neşter vurduklarını dile getirerek: “Milletimize ve memleketimize hizmet yolunda alnımızın akıyla üç yılı geride bıraktık. Güzel şehrimiz Giresun’umuzda kıymetli vatandaşlarımızın hizmetkarı olduk, gururluyuz ve oldukça mutluyuz” dedi.

Yol haritalarını ve stratejik planlarını belirlediklerini ve buna göre çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Şenlikoğlu, “Göreve gelirken görev süremizde Mega projelerimizi hayata geçireceğimizi vaat etmiştik. Bu Mega projelerimizi hayata geçirirken bir taraftan da rutin hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Pandemi sürecinde dahi hiçbir mazeretin arkasına sığınmayarak hizmetlerimizi yapmaya devam ettik. Vatandaşlarımızın ulaşım konforunu ve yol güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için daha önceki dönemlerle kıyaslanamayacak ölçüde projelere imza attık. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.

Giresun’u geliştirmeye, güzelleştirmeye ve komşu iller ile rekabet etmeye başlayan bir şehir haline getirmek için söz verdiklerinin altını çizen Şenlikoğlu, yaptıkları hizmetleri kademe kademe şu şekilde sıraladı:

Bulancak Durağı Şehir Girişi ve Çevre Düzenleme, Alpaslan Caddesi Cephe Giydirme ve Sokak Sağlıklaştırma, Plajlar Bölgesi 1. Etap, Kale Aydınlatma ve Çevre Düzenlemesi, Sahil ve Meydan aydınlatma, Belediye Yeni Hizmet Binası, Aksu ve Kumyalı Bilgi Evi, Prestij Cadde Düzenlemesi (Nihatbey Caddesi), Yöresel Ürün Pazarları (Çınarlar, Bulancak Durağı, Güre), Samanlıkkıranı Yeni Şehir Mezarlığı, Kale Sosyal Tesisleri ve Seyir Terası, Makine İkmal Müdürlüğü Yeni Binası, Botanik Bahçe, 15 Temmuz Spor Kompleksi ve Teyyaredüzü Gençlik Merkezinin Belediyeye Devri, Jeoradar Cihazı, Yeni Çocuk Parkları, Aksu Mahallesi Şehir Hastanesi yanı 6 adet Sosyal Tesis, Hayvan Barınağı Bakım Onarımı ve Cihazlarla Güçlendirilmesi, Kamulaştırmalar, Sosyal Market, Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri, Belediye Malzeme Deposu, Araç Filosunun Güçlendirilmesi.

Devam eden projeler ise şöyle ..

Millet Bahçesi, AB, Atıksu Arıtma Tesisi, Prestij Caddesi (Pazar Caddesi), Semt Sahaları, Şehir içi ulaşımı için dolmuşlarda havuz projesi, Elektrik Hatlarının Yeraltına Alınması.

PLANLANAN PROJELER İSE ŞÖYLE

Plajlar Bölgesi 2. Etap, Doğu Park ve Galericiler Sitesi, Dal Çık Projesi, Kale ve Nizamiye Mahallesi (Cinahmet Pazarı) Kentsel Dönüşüm, 100 yıllık ihtiyacı karşılayacak olan içme suyu projesi, Yöresel Üretim Fabrikası ve Aşevi, Güre Gençlik Merkezi, Prestij Caddesi (Kumyalı – Fatih Caddesi), Özgürlük Yolu Düzenleme, Andal Bölgesi Ticaret Merkezi, Armelit’de tüm ilçelerin de kullanacağı 60 dönümlük alana hayvan barınağı, Yeni Bilgi Evleri ve Yöresel Pazar Yerleri, Engelsiz Yaşam Merkezi (Aksu Mah. ve Erikliman), Kale Rekreasyon, Endüstri Meslek Lisesi Bölgesi Projesi ve Meydan Düzenleme, Hayvan Pazarı ve Kesimhane (Mezbahana – Çaykara Mah.), Aksu, Batlama ve Güre Deresi Islah ve Çevre Düzenlemesi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?