ŞENLİKOĞLU KENDİNDEN EMİN

ŞENLİKOĞLU KENDİNDEN EMİN

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, mahalle toplantılarını sürdürüyor. Giresun Belediyesi’nin sorunlarını kendisinin çözebileceğini anlatan Şenlikoğlu, Gündem Gazetesi ekibiyle de, fikir alışverişinde bulundu.
Bu arada Şenlikoğlu ziyaret ettiği işyerlerinde uzun süre kalarak halkın görüş ve önerilerini tespit etmeyi sürdürüyor.
Şenlikoğlu dün ayrıca Fiskobirlik Genel Müdürlüğü ve Entegre Tesislerini ziyaret etti.
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve Kurul Üyeleri ile bir araya gelen Şenlikoğlu, Kooperatifçilik gününü kutlayarak konuşmasında şunları kaydetti; “Öncelikle Kooperatif ve birliklerimizde çalışan ve mesai harcayan tüm yönetici ve işçilerimizin Dünya Kooperatifçilik gününü tebrik ederim.
Kooperatiflerimiz demokratik işletme kuruluşlarımızdır. Kooperatiflerde temel amaç işbirliği ve dayanışmadır. Amacımız, verimli çalışmak, ortak ihtiyaçları karşılamak, emek ve ürünleri hep birlikte değerlendirmektir. Kooperatif öyle denilebilir ki birlik ruhunun kalesidir. “Birlikten kuvvet doğar” sözü bunu en iyi şekilde açıklamaktadır.
Bizler Birliktelik ruhu, ortak akıl ve katılımcı istişare anlayış ile ilimize hizmet için yola çıktık. Giresun’umuzun önünde 31 Mart fırsatı var. Bu tarihi fırsatı ilimizin gelişmesi ve kalkınması için kullanmamalıyız. Yerel hizmetlerde il Merkezimizde ki anlayışının revize olması şart.
Şehirlerin belirli iktisadi, sosyal ve estetik planlara uygun olarak düzenlenmesini çok önemsiyoruz. Hemşerilerimizin medeni ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri ve görünüm olarak ilimizin güzelleşmesi, giderek önemi artan sorunlar haline gelmekten artık çıkmalıdır. AK Parti Belediyeciliğinin özü, Şehircilik bilimini temel alarak bu sorunların tek çözümüdür. Çünkü Belediyecilik AK Partinin işidir. Türkiye’de modern belediyecilik alanında örnek alınan, devasa hizmetler ve dokunuşlar hamdolsun AK Belediyelerde.
Biz sürekli Şehirciliğe vurgu yapıyoruz. Şehirciliği yalnızca bir mimarlık faaliyetinden ibaret görmüyoruz. Çünkü Şehirlerin fiziki planlamasının iktisadi ve sosyal ihtiyaçlarla birlikte bütün düşünülmesi gerekir. Bundan ötürü şehircilik faaliyetlerinde, tüm STK ve ortak paydaşlarla mimarlar, mühendisler, iktisatçılar, hukukçular ve sosyologlarda da dahil geniş ölçüde katılımcı bir anlayıştan yararlanmaya önem vermekteyiz. Tüm Sivil Toplum Örgütlerimiz ve Meslek kuruluşlarımız ile birlik, beraberlik ve tam bir uyum içerisinde olarak ve bu birlikteliği Giresun’u şahlandıracak hizmetler için sürdürmeye devam ettirmek tek amacımız olmalıdır” dedi.
Fiskobirlik Entegre Tesislerini de ziyaret eden Belediye Başkan Adayımız Şenlikoğlu, Entegre tesisi çalışan işçileri ile de bir araya gelerek, sohbet edip tesisleri gezdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar