ŞENLİKOĞLU, KİRA ÜCRETLERİNE ARTIŞ YAPMIYOR

ŞENLİKOĞLU, KİRA ÜCRETLERİNE ARTIŞ YAPMIYOR

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için şehrimizde ciddi tedbirler alan Giresun Belediyesi, virüsle mücadele sürecinde esnafları da unutmadı.

Bu kapsamda; Belediye tarafından esnafa kira ve işgaliye desteği geldi.

Buna göre; Şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan Belediyeye ait iş yerleri için bir yıl süre ile kira ve işgaliye bedellerinde artış yapılmamasına karar verildi.

Bilindiği üzere Belediye tarafından daha önce de; İçişleri Bakanlığı Genelgeleri ile faaliyetleri geçici olarak durdurulan Belediyeye ait işyerlerinin kira-işgaliye ücretlerinin (Ocak-Şubat-Mart-2021) alınmamasına,

Faaliyeti durdurulan veya faaliyette bulunmayan işyerlerine ait katı atık ücretlerinin faaliyette bulunmadığı dönemlere isabet eden kısımlarının tahsil edilmemesine,

İzin ve ruhsat almak ya da hat kiralamak suretiyle toplu taşımacılık faaliyeti yürütenlere 3 ay süreyle gelir (mazot) desteği sağlanması ile hat ücreti alınmamasına karar verilmişti.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Belediye olarak salgının yayılmasını önlemek amacıyla tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Bu zorlu sınavdan birlikte başarıyla çıkacağız. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduğumuz esnafımıza bu zor günlerinde destek verelim istedik. Esnafımızın yanında bu zor günlerde olmayacaksak ne zaman olacağız. Şimdi esnafımızın arkasında daha güçlü bir şekilde durma vaktidir. Koronavirüse karşı amansız bir mücadele verdiğimiz bu günlerde esnafımızın, belediyemiz kiracılarının mali açıdan zora düştüğü hepimizin malumu. O yüzden esnafımızın ve kiracılarımızın yanındayız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?