ŞENLİKOĞLU’NDAN BATLAMA’YA  TAM DESTEK

ŞENLİKOĞLU’NDAN BATLAMA’YA  TAM DESTEK

Komiteyi oldukça içten ve samimi şekilde misafir eden Giresun Beediye Başkanı Şenlikoğlu, “Samimi söylüyorum, her konuda yanınızdayım. Üzerime ne düşüyorsa yapacağım” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Batlama Vadisi’nin ilçe olması için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Batlama İlçe kurma Komitesini kabul eden Şenlikoğlu, “Şehrimizin en önemli bölgelerinden biri olan ve bünyesinde birçok köyü barındıran Batlama’mızın ilçe olması ile ilgili taleplerini bizlerle paylaşan arkadaşlarımızı belediyemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk.

Bu  konuda ki düşüncelerimizi de ilettik.

Her zaman yanınızdayız ve her zaman destekçiniziz.” Dedi.

Türkiye’de yeni sistemin oturmasıyla ilgili süreci anlatan Şenlikoğlu, Bütünşehir projesiyle ilgili nihai kararın henüz verilmediğini ifade ederek, “Ankara’da Başkanlık sistemi uygulanıyor, Giresun’da parlamenter sistem. Yeni sistemde Özel idareler zaten olmayacak. Sistem tam oturduğu zaman zaten hizmet aksaması olmayacak. Okçu’daki yangın için hepimiz üzüldük. Batlama’nın orta bölgesine bir itfaiye ve ambulans sistemi kurulmalıdır. Bu ihtiyacı herkes gibi ben de görüyorum. Samimi söylüyorum her konuda yanınızdayız. Bundan zerre kadar şüpheniz olmasın. Ben o bölgede ilçe kurulmasına niye karşı olayım ki?. Hepimiz bu ilin insanlarıyız. Sistem oturdukça hizmet akışı hızlanacaktır.” şeklinde konuştu.

Şenlikoğlu’na teşekkür eden komite sözcüsü Hakan Cenger ise “Sayın Şenlikoğlu, Batlama yöremiz için her zaman olumlu düşüncelere sahip bir insan. Yöremizde yangın çıktı ama söndürmek için itfaiye aracı yetişemedi. 3 yıl önce teröristler komutanımıza saldırdırdı, ambulans yetişemedi. İnsanlar kendi araçlarıyla komutanımızı hastaneye yetiştirdi. 26 köyün arazisi oldukça büyük. Çaldağ ve inişdibi gibi 2 bitişik belediyemiz kapatıldı ve yörede ne itfaiye ne ambulans sistemi kaldı. Yaylalarda elektrik bile yok” dedi.

 

Komitenin lider isimlerinden Abdullah Karaosmanoğlu ise 22 Ağustos’ta Dereli ile Batlama’da aynı anda sel afeti olduğunu hatırlatarak, “Dereli’de Kaymakam süreci takip etti, yeni bir Dereli kuruldu. Batlama’da 24 ev 19 dükkan selde yıkıldı ama kaymakam olmadığı için ihale bile hala bitmedi. 26 köyü olan bir yörede ilçe kurulsa ve Kaymakam liderliğindeki küçük devlet, Valilik ve Bakanlık’taki büyük devlete sel talebini iletse, Batlama’da da afet konutları bitmiş olurdu. Biz sizlerden Batlama’ya da ilçe kurulup kaymakam getirilmesi için destek bekliyoruz. Asla siyasi veya başka bir hesabımız yok” şeklinde konuştu.

Batlama ilçe kurma İstanbul Komitesi üyelerinde Veysel Akalın da Batlama’nın ilçe olmasının acil ihtiyaç haline geldiğini ifade ederek, “En son yangında bu görüldü. Bir ocak adeta yangında söndü” dedi.

Komite onursal üyelerinden Belediye Meclis üyesi Adil Erol da önemli fikir ve önerileri ile taktir aldı. Erol, “Bu talep sayın Erdoğan’a da anlatılmalı” dedi.

Batlama Vadisi’nin efsane isimlerinden Şaban Durmuş ise ilçe olmadan yörede kalkınma imkanı kalmadığını anlatarak Şenlikoğlu’ndan destek istedi.

Şenlikoğlu komiteye oldukça sıcak ve samimi şekilde davrandı ve ziyaret sonrası toplu resim çekildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?