ŞENLİKOĞLU’NDAN GAZETECİLER DERNEĞİ’NE  ZİYARET

ŞENLİKOĞLU’NDAN GAZETECİLER DERNEĞİ’NE  ZİYARET

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,  Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla,Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti .Başkan Bekir Bayram ve gazeteciler tarafından karşılanan Şenlikoğlu,basının her zaman yanında olduğunu söyledi

Şenlikoğlu “Gazeteci demek, halkın sesi olabilmektir. Güçlü bir toplum olma yolundaki en önemli basamaklardan birisi de gazetecilik mesleğinin güçlü olmasına bağlıdır.” dedi.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından gazetecilerin tarafsız olmasının önemine işaret eden Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

“Bir toplumun bilinçlendirilmesinde önemli bir görev üstlenerek, etik değerleri kaybetmeden, tarafsız, şeffaf habercilik anlayışı içinde görevlerini yerine getiren basın mensuplarımız, önemli meslek gruplarındandır. Zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan gazeteciler, mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görevi yerine getiriyor. Dünya ve ülke gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir. Halk adına gözlemleyip kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken zamanından, ailesinden fedakârlıkta bulunan ve adeta kamu görevlisi olarak kutsal bir görevi yerine getiren, toplumun sesi olan değerli basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini kutluyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?