ŞENLİKOĞLU’NDAN İÇME SUYU İÇİN TARİHİ MÜJDE…

ŞENLİKOĞLU’NDAN İÇME SUYU İÇİN TARİHİ MÜJDE…

Kamulaştırmalar bitti. İkisu bölgesinden su getirilerek arıtılacak ve halka sağlıklı su verilecek.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu içme suyu sorununu çözmek için gerekli adımların atıldığını açıkladı

Buna göre Devlet Su İşleri tarafından yürütülen projenin uygulanacağı taşınmazlar için çıkan acele kamulaştırma kararının ardından, Kavaklar Mahallesi’nde bulunan iki parselin kamulaştırma işlemleri de tamamlandı. Arazideki sondaj işleminin bitmesinin ardından içme suyu arıtma tesisinin yapımına başlanacak. Tesisin kapasitesi ise 100 bin metreküp/gün olarak açıklandı.

Giresun’a 70 kilometre uzaklıkta bulunan İkisu bölgesinden başlayıp Giresun Merkez, Dereli, Duroğlu ve Keşap’ı kapsayan projenin hizmete girmesiyle Giresun Belediyesi’nin elektrik pompalarının devreden çıkarak, terfi işlemine gerek kalmayacağı bilgisi verildi.

Aynı zamanda vatandaşa suyu ulaştırmada karşısına çıkan yüksek elektrik maliyetini en az seviyeye düşürecek bu proje ile elektrik kesintilerine bağlı ortaya çıkan su kesintilerinin de artık yaşanmayacağı ifade edildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Proje kapsamında gerekli kamulaştırma işlemi tamamlandı. Kamulaştırma sonucunda 50.616 metrekarelik bir alan proje için belirlendi. Bu proje, şehrimizin önümüzdeki 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olması açısından oldukça önemli. İkisu’dan suyu getirip, arıtma tesisi kurarak, kaliteli içme suyunu vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Bu proje ile Belediyemizi aylık 5 Milyon TL’lik elektrik masrafından da tasarruf ettirmiş olacağız. Bu bizim için son derece önemli. Bir kez daha şehrimize hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

Haber: Hakan Çelebi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?