ŞENLİKOĞLU’NDAN ÖRNEK PROJE

ŞENLİKOĞLU’NDAN ÖRNEK PROJE

HER AY 45-50 HAYVAN SAHİPLENDİRİLİYOR

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını istedi.

Şenlikoğlu 4 Ekim Dünya hayvanlar gününü kutladı

Şenlikoğlu“Sessiz dostlarımızın her durumda yaşama hakkı vardır. Onların can güvenliği, barınma ve beslenme ihtiyacı en büyük görevlerimizden bir tanesidir.

Giresun Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne bakım ve rehabilitasyon merkezimizde can dostlarımıza sahip çıkmaya devam ediyor, yaralı veya yardıma muhtaç hayvanları barınağımıza getirerek bakımlarını ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Veteriner hekimlerimiz hayvanların aşılanması, kısırlaştırılması gibi işlemleri de yürütüyor. 4,5 dönüm arazi üzerine kurulu barınağımız 150-200 hayvanı barındırma kapasitesine sahip olurken, röntgen, kan sayım, biyokimya cihazları, hasta odaları, odalarda hava sterilizasyon cihazları gibi imkanlar bulunuyor. Barınağımızca ayrıca aylık yaklaşık 15-20 kedi, 30-35 de köpek sahiplendiriliyor.

Hayvanları sevmeli, kendi yerlerinde korumalı ve Dünya’da birlikte yaşadığımızı unutmamalıyız. Çocuklarımızı da aynı bilinçle yetiştirmeliyiz. Bu özel gün vesilesiyle tüm canlılara karşı daha da sorumlu davranan nesillerin yetişmesini temenni ediyor, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum.”Haber:Osman Yılmaz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?