ŞENLİKOĞLU:ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ

ŞENLİKOĞLU:ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Şenlikoğlu,Türk Milleti’nin ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ ilkesi güderek eşine rastlanmamış bir zafer elde ettiğini ve bu zaferi de Cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.

Cumhuriyetin aziz Türk Milleti’nin her türlü güçlük ve imkansızlığa karşın vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın bir eseri olduğunun altını çizen Başkan Şenlikoğlu şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin ilanı ve kayıtsız, şartsız milletin egemenliği kabul edilerek 29 Ekim 1923 tarihinde bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda kazandığı büyük bir zaferdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklalini kazanmak amacıyla kurtuluş mücadelesine katılan şanlı ecdadımız yaşadığı tüm zorluklara rağmen adeta destan yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimizin kuruluşu gerçekleşmiştir. Cumhuriyete sahip çıkmak, korumak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için, mücadele etmek, çalışmak gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan bu ülkenin evlatlarının, hepimizin görevidir.

Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızı, bu toprakları dökülen kanlarıyla bizlere vatan yapan, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?