Şensoy’un açıklamaları

Şensoy’un açıklamaları

Kızılay, Karşılık Beklemeden Hizmet Veren Bir Kuruluştur

Türk Kızılay’ı uluslararası bir hayır kuruluşu niteliğinde, savaşta ve barışta hizmetler veren çok önemli bir kuruluştur. 1868 yılında kurulup 1935 yılında Türk Kızılay’ı unvanını almıştır. Kızılay Osmanlı döneminde kurulan ve bugünlere kadar gelen köklü ve önemli bir sivil toplum kuruluşudur.

1868 yılında ‘Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adı altında kurulan Kızılay’ın geçmişte ‘Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti,’ ‘Türk Hilali Ahmet Cemiyeti,’ ‘Türk Kızılay Cemiyeti’ gibi çeşitli isimler aldığını ve derneğe ‘Kızılay’’ adının Mustafa Kemal Atatürk tarafından verildiğidir.

Amacı iyilik olan bir kuruma fayda vermekten Başak bir düşüncesi olmayan Yüce milletimizin merhamet ve şefkat eli olan, yüce milletimizin vicdanını temsil eden Türk Kızılay’ı şu anda bile bizlerden yardım bekleyen insanlarımıza kesintisiz olarak hizmet etmeye devam etmektedir.

”Doğu Karadeniz Giresun insanı hassas, ince ruhlu yaratılmış bir yapıya sahiptir” Karşılık beklemeden hizmet veren bir kuruluştur. Kızılay, vatandaşımız ne zaman yanında görmek isterse Türk Kızılay’ı oradadır.!

Kızılay Eski Başkanı Sayın Şensoy Giresun Gündem Gazetesi’nde Giresun Gündemini takıp ve Kızılay hakkın da bilgi birikimi olmadığım, Sayın Murat CANSIZ ‘ı bir mucize gibi gösterdiği konusunda eleştiride bulunmuş…

Giresun gündemini takıp etmek Kızılay hakkında bilgi sahibi olmak için eski Şube başkanı olmaya gerek yoktur. Sayın Şensoy, Gündem Gazetesi’ndeki Kızılay’la ilgili köşe yazısını bir ay önce yazdım. Yazının içeriğinde şahsınızla ilgili eleştiri ve sizi güldürecek, bizim görmediğimiz, sizleri rahatsız eden anlam ve ifadeyi anlamadım?

Kaldı’ ki bir ay sonra böyle bir açıklama ihtiyacı duymanızı anlamış da değilim!..

Giresun insani bizi tanır bizim üslubumuzu, duruşumuzu sevgimizi, saygımızı övgümüzü öngörümüzü bilir. Kızılay üzerinden bir tartışma açmak doğru anlayış değildir. Bir taş atmak istiyorsanız bizim üzerimizden atmaya kalkmayın!

‘’Kızılay’ın Olduğu Yerde Vefasızlık Olmaz’’ Makamlar mevkiler gelip geçicidir. Bakı olan kurumlardır.

Kızılay çalışmalarını gösteriş için değil, Cenabı Allah içindir, bu böyle de bilinmelidir. Burası gönüllü bir kuruluştur. Kimseden karşılık beklemeyip, insanlığın hizmetin de olan bir kuruluş olup, gücünü kendi çalışmalarından, kendi vicdanından almaktadır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) 63 yıllık hayatını güzel ahlak üzerine yaşamış ve bütün insanlığı adalete, merhamete, sevgi ve kardeşliğe çağırmıştır.

Türk Kızılayı’nda 147 yıldır Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in( S.A.V) adalet, merhamet, sevgi ve kardeşlik çağrısını benimseyerek dil, din, ırk, kültür, mezhep ayrımı yapmadan milyonlarca insana yardım elini uzatmaktadır.

Kızılay’ın Giresun’da bir bölge toplantısının yapılması herhalde bir ilk!. Yedincisi Giresun’da düzenlenen ‘Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay’ temalı bölge toplantısında Türk Kızılay’ını geleceğe taşıyacak hedefler değerlendirildi. Türk Kızılay’ı Giresun Şubesi Başkanı Murat Cansız’ın ev sahipliğinde, gerçekleştirilen bölge toplantısına Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Naci Yorulmaz ile Okyay Biçer, Teftiş Kurulu Başkan Vekili Muharrem Kırcı, Ordu, Rize, Trabzon, Artvin, Ardahan, Gümüşhane, Erzurum, Bayburt’taki Türk Kızılay’ı şubelerinin başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ve genç gönüllüler katıldı.

Giresun Kızılay Şubesi kurulduğundan bu güne kadar görev yapan başkan ve yöneticilerine şükranlarımı “Kızılay’ın bugünlere gelmesinde emeği gecen eski başkan, yönetici ve gönüllülerine katkılarından dolayı teşekkür ederim.

İyi yönetici her şeyi en iyi bilen değil, yaptığı işi iyi bilenleri bir araya getirip, onları uyum içinde çalıştırabilendir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?