SEVGİ HERŞEYDİR

SEVGİ HERŞEYDİR

Değerli Gündem Gazetesi okurları günlük gelişen olaylara bağlı olarak haberciliğimin dışında yorumlara da zaman ayırmaya çalışıyorum.Ülke meselesine ilişkin tüm konuları fırsat buldukça sizler için yorumlamaya gayret ediyorum.

Öncelikle bizleri gerek gazete, gerekse sosyal medya  hesabı üzerinden takip eden tüm okurlarımıza şahsım ve gazetem ailesi adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ama bugün ülke gündemiyle bağlantılı konulardan biri, hatta yaşam şartlarımızın her anında lazım olan sevgi konusundan bahsedeceğim.

Sevgi bu dünyadaki en güçlü değerlerden biridir. Sevgi kavramı iki insanın birbirlerine karşı olan duyguları arasında bulunur. Sevgi demek bir insanın her ne olursa olsun bir şeye değer vermesi ve bu değere karşılık herhangi bir şey beklememesi anlamına gelir. Sevgi olmadan insanların hayatlarına devam etmesi pek mümkün olmayabilir.

Bir insana ya da herhangi başka bir şeye sevgi vermek sevmek olarak adlandırılır. Sevmek genellikle insan ilişkilerinde bulunur. İnsanlar birbirlerine sevgi ile yaklaşarak birbirleri ile daha iyi bir iletişim sağlarlar. Sevginin olmadığı bir ortamda insanların doğru iletişim kurmasını beklemek mantıksızdır. Sevgi sayesinde birçok problem çözülür, birçok iyilik gerçekleşir, insanların birbirleri ile olan ilişkileri güçlenir, kötülükler azalır, güzel ahlak önem kazanır, birlik ve beraberlik sağlanır.

Bu konular o kadar önemlidir ki değerli dostlar nedenini anlatmaya kalksam bu sayfalar yetersiz kalır.Çünkü sevginin bulunmadığı hiçbir toplum gelişme gösteremez. Çünkü toplumda bulunan insanlar birbirleri ile iyi iletişim kuramaz hatta birbirlerine kötü düşünceler beslerler. Bu durum da hep insanlara hem de topluma zarar verir.Dedim ya başlıkta, “Sevgi herşeydir”.. Sevgiyle kalın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar