Zeki AL
Zeki AL
zekial@giresungundem.com
SEVİNCİM KURSAĞIMDA KALDI
  • 0
  • 249
  • 09 Eylül 2020 Çarşamba
  • +
  • -

Sel afatı sonrası Cumhurbaşkanınızın Dereli’ye geleceğini duyunca, 5 yönden sevinçliyim demiştim..Kısa bir yazı paylaşmıştım ..
Ne yazık ki hevesim kursağımda kaldı.
Ben, sayın Erdoğan’ın 1994 yılında olduğu gibi, Giresun’dan kara yolu ile yola çıkıp, Çamoluk’a kadar ulaşacağının hesabını yapmıştım.
Çünkü bu güzergahta ulaşım adına büyük sıkıntılar vardı ..
Sevineceğim durumların hiç birisi olmadı..
Birincisi; Erdoğan’ın helikopter ile Dereli’ye geleceğini düşünmemiştim.
Giresun’dan kara yolu ile Dereli’ye gelir. Hizmete girmesi kangren olan Giresun-Dereli yolunu yakından görür..Kamulaşmayan arazilere çözüm arar. Rize Güneysu kara yolu ile karşılaştırır. Bir an önce bu Anadolu’ya açılan Dereli yolumuz hizmete girer zannediyordum.
İkincisi; Binali Yıldırım başbakan iken, Aksu vadisi sonunda en geç 2019 yılı başında hizmete gireceği sözü verilen Eğribel Tüneli’ni yakından görür. Neden bitirilmediğinin hesabını sorar diye düşünmüştüm..
Üçüncüsü; Cumhurbaşkanımızın siyasete soyunduğu 1994 yıllarında, geldiği Çamoluklulara Arda yolu sözünü vermişti. Bu yolu da görür. Camoluklularin Şiran’dan Çamoluk’a gitmelerini önlerdi..
Dördüncüsü; Cumhurbaşkanımız özel olarak ilk kez Giresun’a geliyordu..Giresun’da sürü ile aksaklık ve sözü verilip yerine getirilmeyen hizmetler ile yatırımlar vardı. Yakından görür, bir an önce hizmete girmesi için talimat verir sanmıştım. ..
Ne yazık ki hevesim kursağımda kaldı.
Erdoğan gelecek diye, Dereli ana caddesi hızla temizlendi. Ana cadde asfaltlandı. Helikopter ile Dereli ‘ye gelen Erdoğan, otobüsün üzerinden vatandaşlara hitap ederek, çay paketi dağıttı. Dereli’den ayrılarak, Giresun limanında balık avı sezonunu açtı. Şikâyeti yapılan limandaki siloları takından görüp yıkılması talimati vererek Giresun’dan ayrıldı. ..
Ne Dereli yolunu görebildi..Ne Eğribel Tüneli’ni gördü. Ne Arda yolundan geçti..Ayağı çamura değmeden gelip gitti..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM