ŞİMDİ ‘ANLAMAK’ ZAMANI

ŞİMDİ ‘ANLAMAK’ ZAMANI

Cuma günü akşam Bulancak 75. Yıl Kütüphane Salonunda Çanakkale Zaferi Haftası dolayısıyla Bulancak’ta Ak Parti Gençlik Kollarının hazırladığı programa katıldık. Salon hınca hınç doluydu. Başından sonuna kadar ilgiyle takip ettiğimiz, tek nefesle hissettiğimiz bir program oldu.

Çanakkale’yi iliklerimize kadar hissettik

Çanakkale Destanı, tam 101 yıl önce tarih yazdığımız, dedelerimizin ‘candan geçilir ama vatandan geçilmez’ dediği bir yer. Metrekareye düşen 6 bin merminin kaybettiği şanlı bir zafer.

Programın koordinatörlüğünü yapan Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Karabulut kardeşimin dediği üzere 4 ay boyunca haftanın üç günü çalışma yapan işinden, eşinden feragat ederek  böyle bir çalışma çıkaran genç kardeşlerimize  o duyguyu, o anı bir kez daha bize hatırlattıkları için canı gönülden teşekkür etmek isterim.

Belki daha önce defalarca dinlediğimiz, izlediğimiz programı arkadaşlarımızdan ayrıca izlemek farklı bir haz ve heyecan verdi.

Özellikle ülkemizin son günlerde içinden geçtiği hain terör örgütü faaliyetleri neticesinde bu şekilde imanlı ve inançlı gençlerimize çok ihtiyaç vardır. Bugün her zamankinden daha çok birlik, inanç ve sağduyuya ihtiyaç vardır.

Bir Çanakkale Haftasını daha geçirdik.

Evet, sevgili dostlar, kendimce ve bir çoğumuzca Cuma günü Sabah namazı programıyla başlayan, gün içerisinde sosyal medyadan paylaşımlarla devam eden ve son olarak da Gençlik Kollarının vefakar bir şekilde hazırlamış olduğu Çanakkale Tiyatrosunun ardından anma programlarımız sona erdi.

Bundan sonra ‘Anlamak’ zamanı

Her zaman derim, biz gurur duyduğumuz şanlı tarihi anmak’tan öte anlamaya gidersek bizim içimize kimse tefrika koyamaz. Andığımız değerlerimizi, anlarsak Allah’ın izniyle Dün Çanakkale boğazından geri püskürttüğümüz düşmanı bugün Cudi’den, Zap’dan geri püskürteceğiz. Milli şairimiz Mehmet Akif’in bir sözü ile yazıma son vermek isterim.

“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukca yürekler, onu top sindiremez.”

Çanakkale’yi, İstanbul’u, Maraş’ı anlamak, anladığımızı yaşamak ve yaşatmak dileğiyle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç