Hasan SEYİS
Hasan SEYİS
hasanseyis@giresungundem.com
Şimdi Birlik ve Beraberlik Zamanı, Ayrıca Birbirini dinleme Zamanı
  • 0
  • 239
  • 25 Mart 2020 Çarşamba
  • +
  • -

Ekonomi Tedbirler Konusunda Çözümler.
Olağan üstü durumlarda,Sosyal Devlet projesi acilen devreye alınmalıdır. Devlet Emisyonu genişletip,Yıllık Gayri Safi milli hasılat karşılığın derhal para basmalıdır.Bu para karşlılıklıdır.Merkez Bankasını terhal Devletin Bankası haline getirilmeli.Dövize sabit kur getirilmeli.
T.C.Devletimizin yıllık Gayri Safi Milli Hasılatı 2019 yılı için ortalama 3.9 titilyon liradır.Bu paranın karşılığın üretim yapıldı demektir.
Bu paranın asgari %30-40-50 para basılır ekonomideki sıkıntılar giderilir. Para basarsan enfilasyon olur diyenler , ya emperyalist güçlerin bu günkü ekonomi modellerin esiridir veya para babalarının maaşlı elemanlarıdır.
Sosyal Devlet olarak paranızı basarsanız para size babaları para satamazlar. Ekonomi de para vücuddaki kana benzer.Vücud kansız kalırsa ya kan alacaksın veya vücuda kan üreteceksin.
Sos Devlet olarak basılan bu para ile işten çıkarılan insanlara ve işsiz olan vatandaşlara issizlik maaşı şuanda vermeye başlıyacaksın Asgari üçretin bürüt karşılığı.
Emeklilerin Maaşlarını asgari 3.500 Tl.çıkacaksın.Bunlar katma değer olarak Devlete dönecektir.
Elektirik-Doğal Gaz-Ayaryakıt da % 40 ucuzluğa gidilmesi gerekir.
Kredi borcu olanlan esnafın ve vatandaşın faizleri sıfırlanmalı ,ayrıca Ekonomiden faizi tamen kaldırmalı ve Milliekonomi modeline geçilmelidir.
Tarımda hibe ve faizsiz kredilerle Milli Tarım Politikaları acilen uygunlanmalı. Örnek olarak Ziraat mühendislerimiz ve ziraat teknisyenlerimiz proje karşılığı devreye sokularak Devlet üretme çiflikleri yeniden kurulmalıdır.
Veteriner hekimlerimizle Büyük baş ve Küçük baş hayvan üretme çiflikleri acilen oluşturulmalıdır.Kaynak olarak karşlıklı basılan paradan tüm masraflar karşılanmalı.
Çifçilerimizin Bankala olan borçları ve elektrik borçları Devlet tarafından ödenmeli,ayrıca çifciye verilen mazot-gübre-ilaç % 50 süspansoyon edilmeli ve çifcilerin sigortaları Devlet tarafından yapılmalıdır.
T.C.Devleti olarak bir yıl da kendimize geliriz.Tarım ürünlerinde ithal eden Devlet değil ,ihraç eden Devlet oluruz.Tıpkı Mısırda Yusuf Aleysemın ekonomiyi düzelttiği gibi .
Milli Devlet-Sosyal Devlet ve Milliekonomi modelinin sahibi sayın Prof.Dr.Haydar Baş beyin ortaya koyduğu modeli Devlet olarak devereye koymalıyız.
Bugün Çin-Hindistan-Rusya-Almyanya -ABD. ve Çok ülke uyguluyor.
Bu gün virüs hastalığından dolayı sosyal Devlet projesini bir çok ülke devreye koydu.
T.C. Devleti ve Türk Milleti Olarak ve Siyasi partiler-sivil toplum kuruluşları olarak benlikten ve nefis hesablarını terk ederek,
Milliekonomi ve Sosyal Devlet Projesi patendine sahip olan sayın Prof.Dr.Haydar Baş beyi Devletimizin Ekonomi Danışmanı yapalım ve Yusuf Aleyselam misali, bu ekonomik sosyal ve hastalıklardan kurtulalım.Ükkemizde aç ve işsiz insan kalmasın.Sahra hastelerini yapalım, Tıp ve Tüm ilim dallarına destek olalım.Zeki insanlar yetiştirelim. Ekonomi Bağımsızlığımızı elde edelim.
Sanayicimizin -Çifcimizin- Esnafın-Çalışanların ve emeklilerin yüzleri gülsün.Ondan sonrada da Dünya bizleri Örnek alır.
Dünyanında Ekonomilerini düzeltiriz
Yüce Allahın rızasını kazanmış oluruz. Allah Türk Milleti Olarak her çeşit hastalıklardan bizleri tüm insanlığı korusun.Amin..
Seyis yazmadı ve Söylemedi demeyin.
Selamlar ve Saygılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM