Şimdi de Bot mu Gidiyor?

Şimdi de Bot mu Gidiyor?

CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu, 30 personelli sahil güvenlik botunun giresun’dan çekileceği iddialarına tepki gösterdi.
Giresun Limanı’nda konuşlanmış olarak görev yapan Sahil Güvenlik Botu’nun görevli askerlerle birlikte Trabzon’a gideceği iddia ediliyor. Bu konuyu TBMM’ye taşıyarak ilgili Bakanı uyaran CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu; “Eğer bot giderse, sahillerimiz korumasız kalacak” dedi.

Genel Kurul’un dünkü oturumunda konuşan Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Giresun’da 30 personeliyle görev yapan Sahil Güvenlik 71. Bot Komutanlığı’nın Trabzon Grup Komutanlığı emrine geri çekileceği iddiaları ne kadar doğrudur bilemiyoruz. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse, havalimanının da bulunduğu Ordu-Tirebolu arasındaki deniz alanı ve sahiller tamamen korumasız ve denetimsiz hâle gelecektir. Kaçak avlanmalara, çevre kirliliği yaratanlara veya deniz yoluyla gerçekleşmesi muhtemel yasa dışı geçişlere, boğulma ve kayıp vakalarına karşı anında müdahale imkânını ortadan kaldıracaktır. Ayrıca, Giresun Limanı’na yapılan büyük küçük tonajlı gemilerin giriş çıkışları da güvensiz hâle gelecektir.

Şimdiden uyarı görevimi yapıyorum. Taşınma gibi bir karar varsa bu, gözden geçirilmelidir. Bot Komutanlığının mevcut yerinde veya başka bir alanda ama mutlaka Giresun’da konuşlanması gerekmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?